Zespół jelita drażliwego

Aneta R. Kwiecień 17, 2019 Możliwość komentowania Zespół jelita drażliwego została wyłączona

Przede wszystkim musimy powiedzieć, że zespół jelita drażliwego nie jest dolegliwością, którą należy traktować jako zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Niemniej jednak jest to dolegliwość, która jest bardzo uciążliwa dla danej osoby i tym samym istotnym elementem jest znalezienie odpwiedniego wyjścia z sytuacji, jej poprawy, podjęcia określonych działań mających na celu zmniejszenie występujących dolegliwości.

Co decyduje o zdrowym jelicie?

To właśnie owe dolegliwości są tym elementem, który powoduje, że w ogóle podejmuje się dyskusje na temat zespołu jelita drażliwego. O jakich dolegliwościach w tym miejscu jest mowa? Na pewno należy tutaj wskazać na skurcze jelit, bóle brzucha, wzdęcia, gazy, nieregularne wypróżnienia, biegunka, jak również uczucie potrzeby dalszego wypróżnienia w momencie, gdy już się tego dokonało. Aby móc rozpoznać owo schorzenie, należy w głównej mierze wykluczyć wszelkie inne możliwości. Jednocześnie też nie mamy do czynienia z jakimś konkretnym zabiegiem, z jakąś konkretną metodą leczenia zespołu jelita drażliwego. Tutaj należy przyjąć określone zasady postępowania, aby móc mówić o ograniczeniu występowania dolegliwości.

Przede wszystkim należy wszelkie posiłki spożywać powoli, bez pośpiechu i bez stresu. Jednocześnie też podczas spożywania posiłków należy pić bardzo dużo płynów. Każdy kęs pożywienia powinien być długo i dokładnie przeżuwany. Należy unikać warzyw powodujących wzdęcia. Aktywność fizyczna to ten element, który może nam pomóc w znaczącej poprawie naszego stanu zdrowia i nie należy także zapominać o śnie, o relaksie.

Comments are closed.