Zdrowie to jedzenie

Aneta R. Styczeń 24, 2018 Możliwość komentowania Zdrowie to jedzenie została wyłączona

Nie jest żadną przesadzą powiedzenie, iż jesteśmy tym, co jemy. Może nie dosłownie, ale na pewno w bardzo dużej mierze. Nasze posiłki, ich jakość, ich częstotliwość mają bardzo duży, mają kluczowy wpływ na nasze zdrowie oraz na nasze samopoczucie, na rozwój rożnych chorób, na naszą odporność na różnego rodzaju choroby. Niby wszyscy o tym fakcie wiemy, a jednakże nie stosujemy się do tych zasad i wielu z nas nie stosuje w swojej codzienności odpowiedniej diety. Powodem ku temu może być oczywiście mała ilość czasu, zabieganie, być może chodzi o koszt zdrowego jedzenia, może o brak wiedzy, a być może chodzi o to, że nam się nie chce kombinować z poszczególnymi posiłkami, że po prostu idziemy na łatwiznę. Żaden z wyżej wymienionych elementów na pewno nie jest wystarczającym powodem do tego, aby móc mówić o zaniedbaniu własnego odżywiania, a tym samym o zaniedbaniu własnego zdrowia.

Dlaczego chorujemy?

Zabieganie to najszybszy sposób na to, aby zachorować, produkty i potrawy zdrowe wcale nie muszą nas bardzo wiele kosztować, a jeśli chodzi o chęci, to oczywiście powinniśmy się do tego zmobilizować, aby tę wiedzę posiąść zanim nasze zdrowie nas do tego zobliguje. Nie trzeba stosować bardzo wyszukanych potraw, aby móc mówić o tym, że się zdrowo odżywiamy. Wystarczy bowiem zestawić ze sobą kilka prostych składników, a ponadto możemy skorzystać z różnych podpowiedzi. W erze powszechnego dostępu do internetu, do rożnego rodzaju przepisów nie jest niczym trudnym ugotować, przyrządzić coś, co będzie nam smakowało, co nie będzie nam szkodziło, co będzie po prostu dla nas zdrowe.

Wśród składników, które lubimy na pewno znajdziemy coś, co pozwoli nam zdrowo się odżywiać. Warto jest o tym pomyśleć zanim będzie za późno i zanim będziemy mówić o braku energii, o braku siły w naszej codzienności. Na pewno gra warta jest świeczki, na pewno nasze zdrowie na to zasługuje. Pamiętajmy zatem, że nasze zdrowie w głównej mierze zależy od naszej diety, zależy od tego, co spożywamy każdego dnia i jest to główny element tego zdrowia.

Comments are closed.