Zdrowie intymne jest ważne!

Aneta R. Listopad 30, 2017 Możliwość komentowania Zdrowie intymne jest ważne! została wyłączona

Zdrowie może mieć bardzo różne wymiary. Można mówić o zdrowiu ogólnym, o odporności na różnego rodzaju infekcje, ale jednocześnie też możemy mówić o takim pojęciu, jakim jest zdrowie intymne. To bardzo ważny aspekt, o którym nieraz nie chcemy wiedzieć, o którym nie chcemy mówić głośno. Zdrowie intymne to dbałość o intymne części ciała i na pewno nie powiemy, że dotyczy tylko i wyłącznie kobiet, ale także o tę sferę powinni zadbać mężczyźni.

Jak zachować zdrowie intymne?

Mówiąc o zdrowiu intymnym, na pewno będziemy chcieli wskazać na konieczność zachowania odpowiedniej higieny, a de facto nie sprowadza się ona tylko i wyłącznie do prawidłowego i regularnego mycia, ale także do stosowania specjalistycznych kosmetyków, do stosowania płynów do higieny intymnej. To jednakże nie wszystko. Nie możemy nie wspomnieć w tym miejscu o takim elemencie, jakim jest wykonywanie badan, jakim jest regularne udawanie się na wizyty lekarskie. Mowa jest również zarówno o kobietach jak i o mężczyznach. Tak naprawdę bowiem kładzie się większy nacisk na badania wykonywane przez kobiety, aczkolwiek to dotyczy również mężczyzn. Regularne wykonywanie owych badan powoduje, że możemy uniknąć zachorowania na różne groźne choroby związane z intymnymi częściami naszego ciała.

Intymne choroby

Mowa w głównej mierze o nowotworach szyjki macicy, o nowotworach jajników, piersi czy też o nowotworach prostaty. Są to choroby, które obecnie wciąż zbierają bardzo duże żniwo, co właśnie każe wskazać na konieczność wykonywania regularnych badan. To może być krępujące, ale na pewno konieczne, jeśli chcemy mieć pewność, że nic nam nie dolega. Bez wątpienia trzeba się przełamać, trzeba zdecydować się na ten krok, trzeba się regularnie badać, ponieważ bardzo wiele nowotworów rozwija się bezobjawowo, a jeśli już jakieś objawy wystąpią, to możemy mieć do czynienia z zaawansowanym stadium choroby.

Zdrowie intymne jest jednym z ważniejszych aspektów, o których należy pamiętać. Chodzi o to, aby utrzymywać odpowiedni poziom higieny, ale jednocześnie też chodzi o to, aby nie zaniedbywać swoich intymnych części ciała, aby je badać, aby być pewnym dobrego stanu ich zdrowia. W tym względzie mamy oczywiście do czynienia z pewnymi kampaniami społecznymi, co jest na pewno bardzo pozytywnym zjawiskiem, co jest elementem pozwalającym na zwiększenie się liczby osób regularnie się badających. Ktoś może powiedzieć, że jego to nie dotyczy, ale w momencie, gdy będziemy mieli do czynienia z objawami chorobowymi, to często jest już za późno na ratunek, a tak niewiele przecież trzeba, by tego uniknąć.

Comments are closed.