Zawartość białka w białku

bartekm Wrzesień 21, 2016 Możliwość komentowania Zawartość białka w białku została wyłączona

Swego czasu w jednym z polskich produkcji filmowych rozważano kwestię obecności cukru w cukrze. Być może komuś wydaje się to dosyć komiczne, ale tak naprawdę stwierdzenie zawartości podstawowego składnika w danym produkcie często pozwala nam sięgać po to, co jest najbardziej właściwe, co może okazać się najbardziej skuteczne. Dlatego też w tym miejscu chcemy w sposób szczególny zapytać o taki element, jakim jest zawartość czystego białka w odżywce białkowej. W przypadku stosowania odżywek białkowych postawienie takiego pytania, postawienie takiego zagadnienia do rozważenia jest jak najbardziej na miejscu i bynajmniej nie mamy w tym miejscu żadnego zjawiska o charakterze komicznym.

Ile jest białka?

Mówiąc o zawartości białka w białku, wskazujemy w głównej mierze na izolaty oraz na hydrolizaty białkowe. To właśnie w tych produktach mamy do czynienia z obecnością około 95% czystego białka. Przekłada się to w sposób bezpośredni na skuteczność danej sportowej odżywki, danej białkowej odżywki. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w odniesieniu do koncentratów białkowych, gdzie mamy do czynienia zaledwie z około 80% czystego białka. Jest to związane bezpośrednio z całym procesem produkcji konkretnych odżywek białkowych.

Różnica zawartości białka

Różnica w zawartości białka w poszczególnych odżywkach białkowych wpływa bezpośrednio na to, iż wielu sportowców, wiele osób trenujących na siłowni, chcących zwiększyć swoją masę mięśniową, wybiera właśnie izolaty oraz hydrolizaty. Są one bowiem znacznie skuteczniejsze i pozwalają osiągnąć zamierzony cel w znacznie krótszym czasie. Zawartość białka w białku jest bardzo ważnym aspektem, ale niewątpliwie zanim sięgniemy po określoną odżywkę, powinniśmy również zaznajomić się z tym, co stanowi pozostałą część składu danej odżywki, ponieważ dla nas bez wątpienia będzie to miało również bardzo duże znaczenie, a osiągnięcie określonego celu może być zależne również od pozostałej części składników zawartych w odżywce białkowej, a te z kolei mogą być bardzo urozmaicone i niektóre mogą być bardzo wartościowe.

Comments are closed.