Zatkane uszy objawem alergii

Aneta R. Lipiec 17, 2019 Możliwość komentowania Zatkane uszy objawem alergii została wyłączona

Jednym z bardzo dokuczliwych objawów alergii są ciągle zatkane uszy. Schorzenie to powinno leczyć się szybko, ponieważ może prowadzić do poważnych infekcji o podłożu bakteryjnym. Jakie są najczęstsze objawy zatkania uszu przez alergię?

Jak uniknąć zapalenia alergicznego?

Alergia bardzo często powoduje, że uszy są zatkane, czujemy w nich ucisk, a także pogarsza się słuch. Ucho środkowe cechuje się niewielką przestrzenią, w której znajduje się powietrze, a także płyn surowiczy. Płyn ten przepływa przez przewód Eustachiusza – kanał, który znajduje się między górną częścią gardła a uchem wewnętrznym. Pod wpływem alergenów w miejscu tym uwalniana jest histamina. Z kolei ona sprawia, że trąbka słuchowa jest obrzęknięta i brak w niej wyrównanego ciśnienia. Objawy te powodują, że trąbka staje się niedrożna, a kiedy płyn przez nią przepływa zatyka ją.

Trąbka a zapalenie ucha

Dysfunkcja trąbki słuchowej prowadzi do zapalenia ucha, które objawia się ostrym bólem i pogorszeniem słuchu. W zatkanych uszach rozwijają się bakterie i może dojść do bardzo poważnych chorób. Tym samym warto szybko udać się po pomoc do dobrego alergologa oraz laryngologa.

Comments are closed.