Zapezpieczenie elektroniki w transporcie

damian-84 Wrzesień 4, 2016 Możliwość komentowania Zapezpieczenie elektroniki w transporcie została wyłączona

folia

Przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą elektronicznych materiałów z uczciwością nie raz zastanawiały się jak prawidłowo przetransportować swój towar by nie uległ uszkodzeniu. Jak ogólnie wiadomo materiały te są niezwykle delikatne i należy je dobrze zabezpieczyć żeby w całości doszły do pożądanego miejsca. Uszkodzenie towaru elektronicznego w transporcie generuje wiele pytań oraz niejasności połączonych z tym mechanizmem. Budzą się od razu pytania, kto jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuację oraz kto poniesie tego konsekwencje, czy osoba pakująca czy kierowca. Sprzęt komputerowy nie jest tanim artykułem, więc wraz z uszkodzeniem towaru wytwarzane są koszty. Straty zależną są od rodzaju transportowanego towaru.

Zminimalizowaniu ewentualnych strat i zapewnieniu wyższego bezpieczeństwa transportu elektroniki służą liczne systemy pakowe. Hurtownia opakowań prowadzi sprzedaż takich produktów. Oferują one dużo produktów, które dobrze potrafią zabezpieczyć i uchronić towar przed uszkodzeniem czy zarysowaniem. W asortymencie tych magazynów znajdziemy takie produkty jak: folia bąbelkowa, folia stretch, kartony czy tektura falista, i dodatkowo taśmy pakowe.

Doskonałym artykułem do zabezpieczenia elektronicznych części jest folia bąbelkowa. Pęcherzyki powietrzne, jakie są w jej składzie idealnie pełnią role amortyzatora dodatkowo nie umożliwiają na jakiekolwiek uszkodzenia,

zarysowania czy naruszenia konstrukcji podczas ewentualnych wstrząsów. Hurtownia opakowań posiada w swojej kolekcji jeszcze inną folie, tkz.STRETCH. Jest ona także artykułem dobrym do zabezpieczenia towaru, a raczej przed pyłem oraz wilgocią. Skutecznie stabilizuje ładunek pakowy dlatego można ją stosować przy pakowaniu gabarytowo większych produktów.

Tektura falista podobnie jest przedmiotem służącym do amortyzacji elektroniki podczas przewozu. Jej siła oraz wytrzymałość na przetarcia doskonale zapewni bezpieczeństwo produktom miękkim i łamliwym. Jej dodatkowym pozytywem jest fakt iż jest w 100% biodegradowalna.

Z powyższego wynika że w hurtowni opakowań można nabyć niezbędne produkty do zabezpieczenia elektroniki podczas transportu. Mniejsze elementy warto owinąć folią bąbelkową, i następnie włożyć w karton. Jeżeli spotkamy się z okolicznością kiedy karton jest za duży, a załadowany do niego pakunek obraca się wewnątrz niego bez żadnego problemu wówczas pomóc nam może tektura falista. Posiada ona rodzaj wypełnienia wnętrza paczki aby znajdujące się w niej produkty nie zmieniały swego miejsca położenia podczas transportu. Natomiast jeżeli przedsiębiorstwo transportowe ma zapotrzebowanie na przewóz kilu albo kilkunastu kartonów z elektroniką wówczas warto zapakować owe paczki na paletę i owinąć je folią STRETCH aby nadać im wyższą stabilność. Z powyższego wynika iż wybór materiału pakowego do elektroniki uzależniony jest od długości oraz sposobu transportu oraz etapu.

Comments are closed.