Zabezpieczenia behawioralne w sieci

Aneta R. Maj 9, 2018 Możliwość komentowania Zabezpieczenia behawioralne w sieci została wyłączona

Zabezpieczenia komputera funkcjonującego w sieci muszą odpowiadać pewnym wymaganiom. Owe wymagania są odrębne dla każdego użytkownika i zależą od wielu czynników. Czasem wystarczającym elementem jest podstawowa wersja oprogramowania antywirusowego, ale czasem może okazać się to niewystarczające. Dlatego też warto jest się pokusić o pewne dodatkowe zapory. Dzięki nim można mówić o znacznie większym bezpieczeństwie. Poza tym każdy rodzaj zabezpieczenia może być nieco inny. Przez to może nie spełniać oczekiwań danego użytkownika i jego sprzętu.

Dodatkowe zabezpieczenia komputera

Mówiąc o dodatkowych zabezpieczeniach komputera i danych w nim zawartych, należy wskazać na zabezpieczenia behawioralne. Tego rodzaju zabezpieczenia wykorzystują w swoim działaniu tradycyjne sprawdzanie sygnatur konkretnych wirusów. Tutaj należy zauważyć, że w pierwszej linii obrony sprawdzanie sygnatur jest niezastąpionym elementem. Kod programu, który ma na celu uszkodzenie naszego komputera jest porównywany z danymi programów wirusowych znajdujących się w specjalnej bazie. Dzięki temu dane oprogramowanie złośliwe może zostać usunięte zanim dokona jakichkolwiek niszczących zmian. Na temat zabezpieczeń komputerowych poczytasz również na STRONIE.

Zazwyczaj w naszych komputerach funkcjonują takie zabezpieczenia jak:

  • antywirusy
  • fairewall
  • antyspamy

Są to odpowiednie programy, ale nie zawsze. Jeśli w oprogramowaniu złośliwym dokonane zostaną minimalne zmiany, może ono w zostać nie wykryte przez zwykłe oprogramowanie antywirusowe. To właśnie jest powód ku temu, aby sięgnąć po behawioralne zabezpieczenia. Są one nieco droższe od tych zwykłych, aczkolwiek są też znacznie skuteczniejsze. Jeśli w danym komputerze mamy do czynienia z ważnymi danymi, takie zabezpieczenie powinno tam się znaleźć. Cena nie powinna grać tu żadnej roli. Oczywiście wiele zależy od tego czy dane w komputerze są dla nas cenne. Jeśli jest to urządzenie firmowe, to pozyskanie behawioralnych zabezpieczeń wydaje się być czymś koniecznym. Można pokusić się także o jeszcze bardziej zaawansowane zabezpieczenia.

Comments are closed.