Zabezpieczanie mebli na czas transportu

Kewas Kwiecień 10, 2017 Możliwość komentowania Zabezpieczanie mebli na czas transportu została wyłączona

Zabezpieczanie mebli na czas transportu

Przeprowadzki są dość trudnym tematem, dlatego jak tylko możemy, staramy się ich unikać. Szczególnie tyczy się to przeprowadzek prywatnych, do których oprócz kwestii praktycznych dochodzą też kwestie sentymentalne. O ile w pracy często decydujemy się na przeniesienie siedziby firmy, bo nam się to po prostu opłaca, o tyle jeśli chodzi o mieszkanie prywatne, gotowi jesteśmy znieść nawet nieopłacalność wynajmu w zamian za inne udogodnienia.

Najtrudniej jest wynieść meble

W czasie przeprowadzki najtrudniejsze jest zawsze wynoszenie mebli z mieszkania. Niektóre meble wymagają demontażu, bo inaczej nie zmieściłyby się nawet w drzwiach. To rodzi dodatkowe kłopoty, jednak pozwala wygodnie wynieść i przewieźć meble. Te, których nie da się zdemontować, należy wynieść w całości – muszą one być jednak dobrze zabezpieczone. Najczęściej stosuje się dość proste zabezpieczenie mebli – owija się je dokładnie mocną folią, aby zabezpieczyć szafki i szuflady przed otwieraniem się, ale nie tylko. Folia pozwala uniknąć zarysowań, jakie wynikają na przykład z wynoszenia mebli lub ustawiania ich w ciężarówce względem innych mebli. Rogi mebli zabezpiecza się często na przykład kartonem lub kawałkami styropianu, co pozwala uniknąć ich stłuczenia.

A może zatrudnić firmę?

Możemy samodzielnie zabezpieczyć meble w ten sposób lub zlecić to firmie zajmującej się przeprowadzkami – dzięki temu oszczędzimy sobie czasu, wysiłku, a także nie będziemy musieli zastanawiać się, skąd wziąć odpowiednie materiały, czyli folie i kartony. Tak zabezpieczone meble warto dodatkowo zamocować linami w ciężarówce.

Więcej porad dotyczących przeprowadzki, znajdziesz na stronie: http:/przeprowadzki.bielsko24.eu.

Comments are closed.