Wyjeżdżasz do pracy do Holandii? Podpowiadamy, co ze sobą zabrać

JoannaF Luty 16, 2017 Możliwość komentowania Wyjeżdżasz do pracy do Holandii? Podpowiadamy, co ze sobą zabrać została wyłączona

holandia

Dla zapewnienia jak najlepszych warunków bytowych podczas pracy wykonywanej za granicą warto dobrze przemyśleć co będzie nam potrzebne podczas nieobecności. Trzeba mieć jednak na względzie, żeby nie zabierać ze sobą zbyt dużego bagażu, który utrudni nam podróż.

W większości przypadków praca w Holandii organizowana przez profesjonalną agencję pracy zapewnia zakwaterowanie z pełnym wyposażeniem. Jednak często zdarza się, że trafić można na mniej komfortowe warunki bytowe, które wymagają zabrania ze sobą śpiwora, podstawowych naczyń bądź innego rodzaju przedmiotów codziennego użytku.

Nie znam języka…

Praca w Holandii bez języka utrudnia codzienne funkcjonowanie, więc zanim nauczymy się podstawowych zwrotów warto zabrać ze sobą odpowiedni zapas żywności, który pozwoli na przeżycie pierwszych dni oraz kosmetyków używanych do higieny.

W walizce osoby wyjeżdżającej do pracy w Holandii powinien się znaleźć odpowiednio dobrany zestaw ubrań. Dopasowany zarówno do warunków klimatycznych, jak również rodzaju wykonywanej pracy. Inny zestaw odzieży przyda się osobie zatrudnionej w ogrodnictwie, a inny budowlańcom czy osobom pracującym w holenderskich restauracjach. Warto zabrać ze sobą na tyle ubrań, by bez ich konieczności częstego prania móc spokojnie przeżyć choć jeden tydzień.

Praca w Holandii od zaraz w większości przypadków wymaga od przyszłego pracownika niemal natychmiastowej gotowości. Taka sytuacja w znaczny sposób ogranicza czas przygotowań, warto zabrać ze sobą odpowiednią ilość gotówki, która pomoże przetrwać pierwsze dni pobytu. Na miejscu może okazać się, że miejsce noclegowe wymaga dodatkowego wyposażenia. Natomiast zanim otrzymamy pierwsze wynagrodzenie i poznamy ceny w lokalnych sklepach, niezbędne zakupy mogą znacznie nadszarpnąć naszą kieszeń.

Gdzie są moje dokumenty?

Nawet w przypadku legalnego zatrudnienia dzięki skorzystaniu z oferty polskiej firmy świadczącej usługi w pośrednictwie pracy warto zabrać ze sobą ważne dokumenty.  Należą do nich na przykład kopie aktu urodzenia, umowy zawartej z pośrednikiem pracy czy europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego. Ponadto należy koniecznie zaopatrzyć się w ważne numery kontaktowe do osób najbliższych oraz Konsulatu Polskiego w Holandii. Nie można również zapomnieć o rozmówkach holenderskich i mapie okolicy, w której będziemy przebywać.

Comments are closed.