Wyjazd do Meksyku – krótki przewodnik turystyczny

Dziza Sierpień 21, 2017 Możliwość komentowania Wyjazd do Meksyku – krótki przewodnik turystyczny została wyłączona

Wyjazd do Meksyku - krótki przewodnik turystyczny

Meksyk jest po Tokio i Seulu, trzecim największym miastem na świecie. Współcześnie, wedle szacunków mieszka w nim od 22 do 25 milionów osób. Meksyk uznany jest za centrum polityczne, ekonomiczne, naukowe i religijne całego kraju. Wedle legendy Meksyk został założony przez Azteków w XIV wieku. Wówczas to jego nazwa brzmiała Tenochtitlán i oznaczała „Miejsce Najwyższego Kapłana Tenocha”. To właśnie w Meksyku powstawały, a następnie upadały ogromne cywilizacje i zaobserwować można było zróżnicowaną obyczajowość, kolonializm i europejskość.

Czy warto wyjechać na wakacje do Meksyku?

Czy warto udać się na Meksyku wycieczka? Z całą pewnością tak, ponieważ jest to jedno z najbardziej interesujących miejsc na ziemi. Meksyk jest miejscem o bardzo wielu twarzach. Zaobserwować można tutaj tętniące życiem miasto, sklepy i nocne bary. Z drugiej jednak strony zainteresowanie budzą skarby Majów, indiańskie wioski, piramidy i kolorowe targi. Znajdzie się tutaj także coś dla pasjonatów odpoczynku, ponieważ dużo jest pięknych plaż z delikatnym piaskiem oraz krystalicznie czystego morza. Na pewno nie można zapomnieć o występowaniu tropikalnych lasów oraz o ludziach radosnych i przyjaźnie nastawionych do turystów.

Różnorodne style i atrakcje

Mexico City to jedna z największych metropolii na świecie, którą uznać można za prawdziwą skarbnicą kultury, a jednocześnie miejsce wielu kontrastów. Nowoczesne budynki są tutaj w otoczeniu dawnych kościołów, zabytkowych świątyń a także sąsiadują z nimi niezwykle piękne, bogato zdobione pałace. Kontrastem są slumsy, w których możemy spotkać ludzi z problemami natury indywidualnej i finansowej.

Warto zaznaczyć, że Meksyk to dawne centrum kultury Ameryki z czasów prekolumbijskich. Pełne jest dawnych bogactw oraz tajemnic. Na pewno na uwagę każdego turysty zasługują pamiątki dawnych cywilizacji Azteków unikatowe na skalę światową. Są to świątynie i pałace Azteków, a także starodawne miasto Teotihuacan, czy też schodkowa Piramida Słońca. Warto wspomnieć również o niezwykłych zabytkach takich jak Piramida Księżyca czy Pałac Quetzalcoatla. Meksyk to kraj pod wieloma względami tajemniczy. Świadczą o tym chociażby jeszcze do dziś do końca nie zbadane budowle Majów.

Zabytki religijne na terenie Meksyku

Przebywając na wakacjach w Meksyku z całą pewnością warto zwrócić również uwagę na zabytki oraz obiekty religijne. Godna polecenia jest Bazylika Nuestra Senora de Guadalupe, której to znajduje się przepięknym obraz patronki Meksyku, Matki Boskiej z Guadalupe. W miejscu tym czci się również kawałek tuniki pasterza Juan Diega, na którym to w XVI w. odbiła się postać Matki Boskiej. Przepięknym i niezwykle cennym miejscem pod względem turystycznym jest również Katedra Metropolitana z 1573 roku. Będąc w Meksyku warto również zobaczyć kościół Jezusa Chrystusa z Nazaretu. Meksyk to kraj kontrastów, wśród których możemy znaleźć naprawdę niezwykłe i nie spotykane nigdzie indziej perełki turystyczne.

Comments are closed.