Wydajność i lekkość w jednym, czyli a Pandzie słów kilka

Dziza Sierpień 2, 2017 Możliwość komentowania Wydajność i lekkość w jednym, czyli a Pandzie słów kilka została wyłączona

Wydajność i lekkość w jednym, czyli a Pandzie słów kilka

Dobra praca komputera to aktualnie jedna z podstaw. Chociażby ze względu na większość firm, które działają przede wszystkim w oparciu o systemu nowoczesnej technologii. Dziś pracujemy na komputerze nie tylko w pracy, ale i w domu. Co więcej niemal przez cały ten czas jesteśmy podłączeni do internetu. Aktualnie jednak mamy zdecydowanie większe ryzyko zainfekowania sprzętów różnego typu wirusami. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawił się program antywirusowy Panda, który cieszy się coraz większą popularnością wśród zadowolonych użytkowników. My postanowiliśmy powiedzieć o nim nieco więcej.

Program antywirusowy Panda – najważniejsze informacje

Warto na początku powiedzieć, że program Panda Free Antivirus na początku znany jako Panda Cloud Antivirus Free. Samo oprogramowanie zostało stworzone przez jedną z hiszpańskich firm. Zadowoleni są z niego zarówno użytnownicy komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. Program antywirusowy Panda został oparty na modelu ochrony cloud computing. Ten oto model powoduje, że baza sygnatur z groźnymi komponentami, czy niepożądanymi programami gromadzą się w chmurze. Antywirus więc tym samym nie zaburza pracy zarówno komputerów stacjonarnych, jak i laptopów systemów operacyjnych Microsoft Windows. Zadowoleni będą użytkownicy, którzy na co dzień korzystają z programów różnego typu. Tym samym i dotyczy to urządzeń, które mają duże zapotrzebowanie systemowe.

Jako ciekawostkę warto dodać, że program Panda Free Antivirus była pierwszym w historii antywirusem stworzonym w oparciu wszystkich antywirusów, który stworzony został w oparciu o model ochrony – ta przetwarzana w chmurze. Dzięki temu w 2009 roku producent tego oprogramowania został doceniony jako lider w dziedzinie przetwarzania w chmurze obliczeniowej.

Z Pandy zadowoleni są także jej użytkownicy, o czym świadczyć może chociażby masa pochlebnych opinii na temat jej wydajności i lekkości. Tym samym program nie tylko zajmuje mało miejsca na dysku, ale i nie ma żadnego wpływu na jego bezpośrednią pracę. Korzystający zadowoleni są również z pracy programu – zarówno w czasie rzeczywistym, jak i trybie offline. Program antywirusowy Panda dociera także do użytkowników pracujących na nieco starszych modelach systemów operacyjnych. Antywirus ochrania również sieć wi-fi. Jest też możliwość pobrania programu antywirusowego Panda zarówno ze strony producenta, jak i dystrybutora. Co więcej można też zamówić na początek darmowy pakiet.

Comments are closed.