Wycieczka do Cieszyna

Kewas Październik 24, 2017 Możliwość komentowania Wycieczka do Cieszyna została wyłączona

Wycieczka do Cieszyna

Miasto Cieszyn to wyjątkowe miejsce, idealna destynacja na wycieczkę krajoznawczą. Obojętne czy akurat wypoczywamy na wakacjach obok Cieszyna w górach, czy też mamy spory kawałek do przejechania by odwiedzić miasto, to wycieczka do Cieszyna jest zawsze dobrym pomysłem.

Cieszyn to historyczna zabudowa godna podziwu

W tym mieście nie da się nudzić, zawsze jest co zobaczyć, a atrakcji wciąż przybywa. Mimo, iż miasto nie należy do wielkich metropolii, to i tak znajdziemy tu i galerię handlową i zabytki sakralne, jak również historyczną zabudowę godną podziwu. Co więcej w mieście jest wiele zieleni, a niemalże przez samo centrum przebiega granica państwa, która od lat jest atrakcją samą w sobie.

Tym samym możemy zwiedzić nie tylko polską część Cieszyna, ale i czeski Cieszyn. Który co prawda jest miastem bardziej nowoczesnym i mniej ciekawym to również zachęca do odwiedzenia przy okazji będąc w okolicy.

Nie pozostaje nic innego jak wycieczka do Cieszyna

Nie pozostaje nic innego jak przyjechać do Cieszyna! Miasto zaprasza i latem i zimą. Jednak o wiele piękniejsze widoki i więcej możliwości zwiedzania, podziwiania jest w porze letniej. Kiedy można pospacerować brzegiem Olzy, bądź też usiąść przy kawie, czy lodach tuż nad sączącym się strumieniem w kafejkach usytuowanych przy cieszyńskiej Wenecji.

Zimowa porą za to można podziwiać ośnieżony Cieszyn i rozgrzewać się w knajpkach grzańcem lub grzanym piwem. Nie popadając w skrajności mamy do dyspozycji jeszcze jesień i wiosnę. Kiedy to Cieszyn promienieje kolorami. Wiosną miasto jest szczególnie piękne, bowiem znajduje się tutaj szlak magnolii. Które swym kwieciem zachwycają już początkiem maja.

Na wycieczkę do Cieszyna zaprasza: Willa Pod Aniołem

Comments are closed.