Wybór maty do jogi

Dziza Październik 30, 2016 Możliwość komentowania Wybór maty do jogi została wyłączona

mata do jogi

Joga – coraz popularniejszy sposób aktywnego spędzania wolnego czasu. Dlaczego? Powodów może być wiele. Joga, to treningi, które wymagają dużej sprawności fizycznej, jak i koordynacji ruchowej. Nie mniej jednak mimo to dla wielu jest idealny sposobem odprężenia ciała i umysłu. Tak, czy inaczej poszczególne figury wykonywane są proporcjonalnie to długości trenowania.

Ponieważ jak już wyżej zostało wspomniane treningi jogi wiążą się z dużą koordynacją ruchową, to ważne jest, aby podłoże na którym ćwiczymy nie było śliskie. W związku z tym niezastąpione okazują się maty do jogi. W poniższym teście skupimy się przede wszystkim na materiale tego typu mat, oraz na ich ewentualnych alternatywach.

Nasz wybór to http://www.sissel.com.pl/sissel-gym-mat-180-x-60-x-1-5-cm-w-pudelku.html

Czyszczenie i ekologia

Biorąc pod uwagę maty do jogi często kryteriami jakimi się kierujemy, to nie tylko bezpieczeństwo, ale i łatwość w utrzymaniu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to tu bierzemy pod uwagę głównie wyżej wspomnianą antypoślizgowość. Łatwość w utrzymaniu, to przede wszystkim brak podatności na zabrudzenia. W związku z tym klienci bardzo często zastanawiają się na który rodzaj maty się zdecydować – gładki, czy chropowaty? Ten pierwszy zdecydowanie łatwiej wyczyścić, drugi rodzaj z kolei jest bardziej antypoślizgowy. A jakie materiały najczęściej są wymieniane wśród mat do jogi? Tu sprawa wygląda podobnie jak w przypadku mat do fitness.

PVC – do niedawna materiał najbardziej uznawany ze względu na swoją trwałość, oraz łatwość w utrzymaniu

TPE – to typ materiału, który w ostatnich latach stał się jeszcze bardziej popularny, niż PVC – powód? Jeszcze większa wytrzymałość, oraz ekologia. Ponadto materiał ten idealnie nadaje się do recyklingu, co dla wielu może potraktować jako ważna ciekawostkę.

Kauczuk – znany przede wszystkim z tego, że jest odporny na uszkodzenia. To co jednak zniechęca wielu klientów, to jego czyszczenie, które może odbyć się wyłącznie za pomocą sprayu, lub octu jabłkowego rozpuszczonego w occie.

Comments are closed.