Wakacje w Azji – co warto zobaczyć?

Aneta R. Sierpień 27, 2017 Możliwość komentowania Wakacje w Azji – co warto zobaczyć? została wyłączona

Mówiąc o wakacjach w Azji, o atrakcyjnych miejscach na tym kontynencie, będziemy chcieli wskazać na wschodnio-południową jego część, chociaż przecież Azja to także Bliski Wschód. W tej części kontynentu znajdziemy wiele atrakcji włączając w to Ziemię Świętą, aczkolwiek my w tym miejscu będziemy chcieli skoncentrować się na bardziej odległej części Azji. Czy jest to atrakcyjny zakątek, czy warto tam pojechać na wakacje, a jeśli tak, to co tam można, co tam warto zobaczyć, czego nie wolno nam przeoczyć.

Wielki chiński mur

Jedną z kluczowych atrakcji tego regionu jest oczywiście Wielki Mur Chiński odwiedzany każdego roku przez ogromne rzesze turystów. Skoro mowa o Chinach, to wskażemy na kolejną z atrakcji położoną w pobliskim Hong Kongu. Wyspa pełna drapaczy chmur, które same w sobie stanowią fantastyczną perełkę architektury podziwianą przez wielu.

Warto wejść na Wzgórze Wiktorii, z którego mamy pełen widok na cały Hong Kong. Przejdźmy dalej do kolejnej atrakcji azjatyckiej. Mowa jest o pobliskich Filipinach. Tutaj na pewno nie wolno nam przeoczyć wspaniałych pół ryżowych, a tak naprawdę powinniśmy powiedzieć, że są to liczące ponad 2000 lat tarasy ryżowe. Zwykłe pola na których uprawia się ryż? Nic z tych rzeczy. To wręcz ósmy cud świata i takim mianem owe pola nazywane są przez miejscowych. Jak najbardziej również warto odwiedzić Indie, w których nie można nie spróbować miejscowych potraw, nie można poznać tamtejszej kultury, ale także nie wolno przeoczyć obiektów architektonicznych jak chociażby mauzoleum Taź Mahal.

Wakacje na Bali

Mówiąc o wakacjach w Azji, to jak najbardziej będziemy chcieli wskazać na popularną wśród turystów wyspę Bali. Wspaniałe widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy, a poza tym również bardzo wiele różnych kapliczek oraz świątyń. Jednocześnie też jeśli jesteśmy w tej części Azji, to warto także wskazać na Wietnam, wspaniałe skalne wzgórza porośnięte bujną roślinnością, które zapierają dech w piersiach. Skoro już mówimy o atrakcjach azjatyckich, to nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o części zachodniej, a konkretnie rzecz ujmując mówimy o Zjednoczonych Emiratach Arabskich, o Dubaju, który jest oczywiście atrakcją samą w sobie.

Azja to bardzo atrakcyjny region turystyczny na naszym globie i jak najbardziej słusznie wiele osób wybiera się w trakcie własnego urlopu właśnie w to miejsce. Azja to atrakcje dla każdego bez wyjątku, a więc mamy wiele ciekawych zabytków, obiektów sakralnych, a przyroda w poszczególnych państwach azjatyckich, wspaniałe krajobrazy to element, który po prostu może zachwycić, który po prostu może zapierać dech w piersiach.

Comments are closed.