Trendy kuchenne: najmodniejsze zlewozmywaki w 2019 roku

Dziza Maj 22, 2019 Możliwość komentowania Trendy kuchenne: najmodniejsze zlewozmywaki w 2019 roku została wyłączona

Trendy kuchenne: najmodniejsze zlewozmywaki w 2019 roku

Wbudowany w blat, przykryty deską, a może miedziany, drewniany, szklany, czy granitowy – na jakie zlewozmywaki warto postawić w 2019 roku? Jedno jest pewne. Musi to być model oryginalny i niestandardowy.

Aranżacja kuchni – stylowa i funkcjonalna

Urządzanie domu czy mieszkania to poważne przedsięwzięcie, które pochłania nie tylko dużo czasu i energii, ale też wymaga znacznych nakładów finansowych. W związku z tym bardzo ważne jest, by wszystkie podjęte decyzje były dobrze przemyślane. Trzeba też mieć na uwadze, że konsekwencje tych wyborów będą odczuwalne długimi latami.

Podczas aranżacji kuchni, czyli jednego z najważniejszych pomieszczeń, nie można zapomnieć, że jej wyposażenie – zlewozmywak, lodówka, piekarnik, płyta grzewcza, czajnik, okap – musi być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Na szczęście obecnie nie trzeba wybierać między tym co ładne, a tym co praktyczne. Producenci bez problemu tworzą produkty, które łączą w sobie obie te cechy. Warto zatem zapoznać się z aktualnymi trendami kuchennymi i szukając najlepszego zlewozmywaka dla siebie, sprawdzić najpopularniejsze modele w 2019 roku.

Jakie są najmodniejsze zlewozmywaki?

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że zlewozmywak w kuchni jest po prostu miejscem, gdzie myje się naczynia, to niekoniecznie tak jest. Wszystkie elementy, jakie wprowadzamy do naszego wnętrza, składają się na jego ostateczny odbiór. Tak też dzieje się w przypadku rzeczy z pozoru nieistotnych. Teraz zlewozmywaki występują w wielu odmianach – mogą być standardowe albo stylowe, jednokomorowe albo dwukomorowe. Zlew kuchenny nie musi być nudny wizualnie.

W 2019 roku warto postawić na oryginalne wzornictwo i materiały. Popularność zyskały zlewozmywaki wykonane z ciekawych materiałów, na przykład miedziane, stalowe, a nawet drewniane i szklane czy na przykład z betonu architektonicznego lub granitowe. W nowoczesnych wnętrzach zawsze będą dobrze wyglądały także proste zlewy z konglomeratu, ale w nietuzinkowych kolorach, które idealnie będą komponować się z frontami mebli kuchennych. Można też wybrać jeszcze inne rozwiązanie i pokusić się o ciemne kolory, które doskonale współgrają z kuchnią urządzoną w chłodnych barwach. W tym przypadku dobrze jest wcześniej sprawdzić, czy czarny zlewozmywak jest praktyczny?

Bezsprzecznym królem w 2019 roku jest zlew kuchenny granitowy – nie tylko szalenie modny, ale też bardzo trwały i wytrzymały, odporny na uszkodzenia, na różnicę temperatur czy zarysowania i uderzenia.

Zlewozmywaki powinny zniknąć?

Oczywiście mowa tu o jednej z wiodących tendencji w modzie kuchennej, czyli o tak zwanym chowaniu pewnych elementów. W przypadku zlewozmywaka można zdecydować się na wbudowanie wybranego modelu w blat, przez co żadna jego część nie wystaje bądź też na estetyczne przykrycie go na przykład deską do krojenia lub zintegrowaną podstawką. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy więcej przestrzeni do przygotowywania posiłków, a zlew kuchenny jest idealnie wkomponowany w przestrzeń i kolorystykę całego wnętrza.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem aleno.pl.

Comments are closed.