Szczawnica, niecodzienna mieścina

Dziza Luty 5, 2016 Możliwość komentowania Szczawnica, niecodzienna mieścina została wyłączona

szczawnica pieniny

W masywie pienińskim znajduje się niecodzienna mieścina uzdrowiskowa – Szczawnica. Jest bardzo często odwiedzana przez turystów, ze względu na jej korzystne umiejscowienie. Miejscowość jest idealnym punktem wypadowym do takich atrakcji jak Palenica czy też Masyw Trzy Korony.

Decydując się na noclegi w górach, powinno się wybrać noclegi w Szczawnicy, które charakteryzuje wspaniały standard, użyteczność oraz atrakcyjna cena za pobyt. Mieszkania znajdują się niedaleko szczytu Palenica, z okna jawi się jest panorama na ów urokliwy wierzchołek. Ponadto w centrum Szczawnicy jest Promenada nad grajcarkiem, wspólna Polsko – Słowacka unijna inicjatywa, mająca na celu połączyć przystań flisacką z częścią uzdrowiskową miasta. Na najbardziej rozpoznawalny szczyt Pienin, Trzy Korony wiedzie wiele szlaków turystycznych, dzięki czemu turyści posiadają sposobność dopasować trudność podejścia do swojej kondycji.

Szczawnica ma sporo miejsc w jakich można wypożyczać sprzęt, w uzdrowisku znajduje się również dobrze rozbudowana sieć dróżek rowerowych dlatego da się zwiedzać okoliczne atrakcje nie tylko na piechotę. Noclegi w Szczawnicy to idealny pomysł na urlop w górach, za sprawą masywowi Pienin każdy przyjezdny odnajdzie dobre dla siebie zajęcie.

Więcej informacji o różnych atrakcjach turystycznych znaleźć można w serwisie do-przedruku.pl, w dziale turystyka. Artykuły można przedrukować i umieszczać na własnej stronie internetowej, jeśli tylko zachowa się zgodnie z regulaminem strony. Serdecznie zapraszamy.

Interesują Cię turystyczne artykuły do przedruku? Zajrzyj również na stronę http://nasilowni.wroclaw.pl/, gdzie publikowane są teksty również z tej tematyki. Serdecznie zapraszamy!

Comments are closed.