Swobodne konto

admin Marzec 30, 2014 Możliwość komentowania Swobodne konto została wyłączona

Konto swobodne to innowacja na rynku bankowym. Jak działa takie konto? Zakładane w wirtualnym oddziale banku, – Getin Online. W celu założenia konta nie musimy opuszczać z domu. Formularz wypełniamy na stronie www. Co potem?

Jeśli chcemy tradycyjnego konta musimy czekać na pocztę, co trwa czasami kilka dni. Konto swobodne to szybkie uruchomienie. Tuż po uzupełnieniu dokumentu dostajemy na swój e-mail potwierdzenie, wraz z loginem. Hasło otrzymujemy sms-em na wpisany na początku numer komórki. Na tym etapie konieczne jest podpisanie dokumentów, a zatem wybieramy się do banku lub czekamy na kuriera. Za korzystanie z rachunku swobodnego nie płacimy pieniędzy, podobnie jak za używanie karty do konta.

Oczywiście tutaj bank jasno mówi w jakim przypadku mamy darmowe konto, o czym musimy przeczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów także darmowa, podobnie jak przelewy na terenie kraju. A wypłata gotówki w oddziale też nie kosztuje nas nic. Swobodne konto gwarantuje nam ciągły dostęp do swoich oszczędności z pomocą internetu. Możemy bez wychodzenia z mieszkania korzystać z rachunku i otwierać inne produkty. Otwierając konto możemy ekspresowo zdecydować się na kartę kredytową. Aktywne działanie konta to premia od banku – tutaj możemy wybrać sobie nawigację do samochodu, drukarkę lub odtwarzacz mp3.

Jak w przypadku każdego rachunku bankowego – nie mamy nic darmowo. Szczegółowo przeczytajmy, jakie są warunki prowadzenia konta za darmo. Normalnie wygląda to tak, że powinniśmy otrzymać na swoje konto minimum 100 zł i wydać z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W innym przypadku utrzymanie konta będzie nas kosztować 9,99 zł. A co z kartą płatniczą? Kosztuje 3,99 zł. Nasze darmowe konto kosztuje więc prawie 14 zł, jeśli nie spełnimy konkretnych warunków.

Comments are closed.