Suplementy dla sportowców – zastosowanie kreatyny

Dziza Lipiec 12, 2016 Możliwość komentowania Suplementy dla sportowców – zastosowanie kreatyny została wyłączona

zastosowanie kreatyny

Kreatyna jest bardzo dobrze znanym i powszechnie cenionym suplementem diety dla sportowców. Jej zastosowanie jest dosyć szerokie, ale to, co w pierwszym rzędzie przychodzi nam na myśl, to fakt, iż stosowanie kreatyny jest bezpośrednio związane z chęcią uzyskania wyższego poziomu masy mięśniowej. Błędem jednakże byłoby sądzić, iż to jedyne możliwe zastosowanie kreatyny. My w tym miejscu musimy również wskazywać na inne aspekty działania kreatyny, które także związane są oczywiście z treningiem fizycznym. Mowa jest w tym miejscu o takich aspektach jak chociażby zwiększenie siły ludzkich mięśni, a co za tym idzie, można także wskazywać na znaczne zwiększenie wydolności ludzkich mięśni.

Masa mięśniowa

Kreatyna activlab creatine capsules 300 kapsPoza tym również mówimy w tym miejscu o możliwości zwiększenia wytrzymałości mięśniowej, co także jest bardzo ważnym aspektem, który uwzględniany jest w celach treningowych stawianych przez poszczególne osoby. Ważne jest podkreślenie tego, iż najlepsze rezultaty działania kreatyny na poziom masy mięśniowej, na wydolność mięśniową, na siłę mięśni, na ich wytrzymałość osiąga się przy jednoczesnym zastosowaniu treningu oporowego. Tak to wygląda ze sportowego punktu widzenia. Mówiąc o działaniu kreatyny na ludzki organizm, nie będziemy jednakże ograniczać się wyłącznie do sportowców. Tutaj, bowiem ważne jest również zastosowanie kreatyny w medycynie, a jest ono dosyć obszerne.

Kreatyna a choroby

Kreatynę stosuje się, bowiem w leczeniu bardzo różnych schorzeń, w tym między innymi musimy wskazywać na choroby związane z układem mięśniowym, z układem nerwowym, stosuje się ją przy atrofii mięśniowej, przy niewydolności serca jak również w leczeniu choroby Parkinsona. Jak więc widać, nie możemy mówić o pozytywnym wpływie kreatyny wyłącznie w odniesieniu do sportowców, wyłącznie w odniesieniu do zwiększania poziomu masy mięśniowej. Tutaj kreatyna odgrywa znacznie szerszą i znacznie ważniejszą rolę przyczyniając się do poprawy stanu zdrowia, a nawet można mówić o ratowaniu życia osób cierpiących na bardzo poważne schorzenia.

Comments are closed.