Sport i koncentracja

Aneta R. Lipiec 8, 2019 Możliwość komentowania Sport i koncentracja została wyłączona

Żyjemy w dosyć dziwnych, a zarazem również trudnych czasach. Pośpiech jest naszym codziennym gościem, chcemy wszędzie zdążyć, mieć coraz więcej, a na dodatek towarzyszy nam stres. To wszystko ma negatywne skutki dla naszej pamięci, koncentracji, dla naszego skupienia. W efekcie na ulicach dochodzi do większej ilości wypadków i zdarzeń drogowych wynikających z braku odpowiedniego skupienia.

W jaki sposób można to poprawić?

Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest codzienna aktywność fizyczna. Jeśli bowiem owa aktywność jest obecna w naszej codzienności, jeśli każdego dnia poświęcamy na nią co najmniej pół godziny, to wówczas możemy mówić o większej koncentracji, o lepszej pamięci, o większym wigorze, jaki będzie nam towarzyszył. Nie jest to tylko samo twierdzenie, ale owo twierdzenie jest potwierdzone stosownymi badaniami naukowymi. Dlatego też aktywność fizyczna o znamionach regularności jest szczególnie polecana osobom starszym, którym doskwiera nieco brak umiejętności pełnego skupienia się. Po pewnym czasie regularnych ćwiczeń można się przekonać o tym, że owa aktywność faktycznie znacząco nas przemienia i sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani, wyluzowani, mamy więcej energii.

Warto dodać także, że owa aktywność fizyczna poprawiająca zdolności koncentracyjne jest zalecana nie tylko osobom starszym, ale również tym znacznie młodszym, którzy także mają spore problemy z ową koncentracją w pracy, na drodze oraz w innych miejscach, gdzie jest to wymagane, gdzie stanowi to podstawę bezpieczeństwa.

Comments are closed.