Skuteczność środków na odchudzanie

Aneta R. Grudzień 7, 2018 Możliwość komentowania Skuteczność środków na odchudzanie została wyłączona

Uzyskanie prawidłowej wagi spędza sen z powiek wielu ludziom. Statystycznie najczęściej zadręczają się tym kobiety. Współczesny ideał piękna wymaga od nich, aby dbały o wysportowaną sylwetkę i odpowiednie proporcje. Po wielu nieudanych próbach osiągnięcia marzeń o wymarzonej sylwetce domowymi sposobami sięgają one po środki farmakologiczne. O ile pochodzą one ze sprawdzonego źródła typu punkt apteczny, to problem nie jest aż tak znaczny. Idealnie jest, jeśli udamy się z tym problemem do lekarza bądź dietetyka, którzy dopasują dla nas odpowiednie środki i zalecą adekwatną dietę i ćwiczenia.

Przypadkowe środki odchudzające

Jednak fakty wskazują na to, że najczęściej borykamy się z tym problemem sięgając po przypadkowe, reklamowane środki na odchudzanie. Niewielu z nas wie, że możemy sobie wyrządzić straszną krzywdę. Najwięcej cudów obiecują firmy, których środki na odchudzanie przeszły najmniej badań laboratoryjnych. Ich skuteczność jest często wymysłem i pobożnym życzeniem. Szczególnie niebezpieczne są środki obiecujące spektakularne efekty w bardzo krótkim czasie, osiągnięte bez żadnej diety i bez żadnego wysiłku fizycznego. Z medycznego punktu widzenia takie „odchudzanie” jest bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Wyniszcza go i powoduje nieodwracalne skutki, bardzo negatywne dla wszystkich układów. Najczęściej odbija się to na wątrobie i sercu oraz na zdrowiu psychicznym, gdyż uzyskane efekty są krótkotrwałe i szybko wracamy do wagi startowej z tą różnicą, że mamy wyniszczony organizm.

Anoreksja wśród nastolatków

Po takie środki najczęściej sięgają nastolatki wpędzone w kompleksy przez super modelki z pierwszych stron gazet. Kult anoreksji i bulimii jest niebezpieczny dla tych młodych dziewczyn, którym wydaje się, że nie spełniają kanonów współczesnego piękna. I w ten sposób niszczą swoje zdrowie, często w nieodwracalny sposób. Handel takimi środkami według opinii powszechnej powinien być karalny. Jednak każda tego typu firma broni się tym, że przecież każdy ma swój rozum i wolną wolę, więc samodzielnie podejmuje decyzje, co jest dla niego dobre.

Comments are closed.