Siła wyobraźni w chorobie

Aneta R. Listopad 17, 2017 Możliwość komentowania Siła wyobraźni w chorobie została wyłączona

Mogłoby się to wydawać jakimiś czarami, jakimś wątkiem z filmu fantastycznego i czymś, co może być w pewnym stopniu niebezpieczne, a na pewno nieskuteczne. Jednakże tak naprawdę wizualizacja, bo o niej w tym miejscu jest mowa, to skuteczna metoda leczenia. Oczywiście nie można jej uznać za metodę konwencjonalną, nie zetkniemy się z nią w szpitalach i przychodniach, ale de facto jest ona współcześnie czymś coraz bardziej popularnym. Na czym owa metoda polega?

Jak wpływać na umysł?

Nie jest to nic innego jak wpływanie na swój umysł, jak karmienie się pozytywnymi myślami. Wizualizacja polega na tym, że będziemy wyobrażać sobie, że nas nie boli, że nasze mięśnie nie są naciągnięte, nasze kości nie są złamane, że nasza choroba wcale nie jest tak poważna jak to wygląda naprawdę. Nie chodzi o to, że w danym momencie nasze wyobrażenia staną się rzeczywistością jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale na pewno możemy mówić o szybszym gojeniu się ran, o szybszej regeneracji uszkodzonych mięśni, stawów, a nawet kości. Istnieją na to dowody, że sportowcy wizualizujący sobie swoje wyleczone mięśnie i kości, szybciej się regenerowali, szybciej wracali do zdrowia.

Można powiedzieć, że wizualizacja jest pewnym oszukiwaniem własnego umysłu, co oczywiście jest prawdą, ale działającą powodującą pozytywne rezultaty. Wyobrażanie sobie pozytywnych scen nie jest w żadnym stopniu dla nas szkodliwe, a tym samym można śmiało powiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować. Nie ryzykujemy, a zyskać możemy naprawdę bardzo wiele. To, co możemy na pewno powiedzieć o wizualizacji, o jej skuteczności, to fakt, że w naszej krwi zmniejsza się podczas jej stosowania poziom hormonu stresu i to jest element, dla którego warto spróbować, który może sprawić, że faktycznie będziemy mogli mówić o skutecznym leczeniu różnych schorzeń.

Niekonwencjonalna metoda leczenia

Niekonwencjonalnych metod leczenia bólu oraz różnego rodzaju schorzeń mamy dostępnych bardzo wiele. Niektóre z nich budzą pewne wątpliwości, inne mogą wywoływać szyderczy uśmieszek na twarzach, ale niewątpliwie to właśnie różne niekonwencjonalne metody leczenia stają się w dobie współczesnej czymś coraz bardziej popularny, na co stawia coraz więcej osób. Niektóre z nich wymagają pewnych nakładów finansowych, ale taka metoda, jaką jest właśnie wizualizacja, nie wymaga niczego, oprócz pewnej ilości czasu niezbędnej do tego, aby oddać się marzeniom, aby zatopić się w marzeniach. Każdy z nas może spróbować swoich sił, ponieważ jest to jedna z nielicznych metod leczenia niekonwencjonalnego, w której nie potrzebujemy być specjalistami.

Comments are closed.