Różne formy fitness

Contentwriter Sierpień 8, 2016 Możliwość komentowania Różne formy fitness została wyłączona

fitness

Fitness to ćwiczenia, to styl życia, to nasze zdrowie niezależnie od tego, jakim wiekiem się legitymujemy, gdzie pracujemy, co lubimy. Fitness to jednak w głównej mierze właśnie ćwiczenia fizyczne. Pozornie można myśleć, że fitness to aerobik, ale de facto nie jest to pojęcie tak płytkie. Owszem, fitness to aerobik i jest to główna forma fitness, ale nie jedyna. Przede wszystkim musimy w tym miejscu wskazać na taki element jak współczesny fitness. Zasadniczo fitness jest pojęciem funkcjonującym od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Fitness a aerobik

Na początku rzeczywiście mogliśmy mówić o utożsamianiu pojęć fitness i aerobiku, ale nie dzisiaj. Współcześnie, bowiem możemy mówić o znacznie szerszym pojęciu, gdyż współczesny fitness to nie tylko ćwiczenie ciała, ale także ducha. Współczesny fitness bardzo wiele czerpie z dalekowschodnich technik ćwiczenia. Możemy wskazać na wiele technik dalekowschodnich, ale jedną z tych najpowszechniejszych, jedną z tych, które na dobre zagościła w naszym kraju, w krajach Europy zachodniej, jest joga. Jest to forma ćwiczeń fizycznych połączonych z ćwiczeniami duchowymi. Joga to ćwiczenia, ale także medytacja. Mówiąc o ćwiczeniu ducha, nie możemy mówić tylko o jodze.

Nowa forma fitness

Mówiąc o fitness, mówiąc o ćwiczeniu ciała i ducha musimy wskazać również na pilates. To bardzo nowoczesny i współcześnie bardzo popularna forma fitness, najbardziej popularna i również jedna z najbardziej efektywniejszych form aktywności fizycznej, jedna z najbardziej efektywniejszych form fitness. Dzięki różnorodności form fitness możemy wybrać to, co nam akurat najbardziej będzie pasować. De facto przecież każdy z nas ma swoje własne cele do osiągnięcia i fitness może nam wydatnie w tym wszystkim pomóc. Warto, więc mówiąc o aktywności fizycznej wskazać na fitness, jako na formę bardzo przystępną, na formę, dzięki której możemy osiągnąć naprawdę bardzo wiele. Warto stawiać na te formy fitness, które pozwolą nam nie tylko ćwiczyć nasze ciało, ale jednocześnie również warto stawiać na ćwiczenie naszego ducha, na relaks, na odprężenie, które w obliczu różnych stresów ma znaczenie.

Polecamy: http://natatry.pl/artykuly/bezpieczenstwo-w-gorach

Comments are closed.