Przygotowania do przeprowadzki

Kewas Listopad 6, 2017 Możliwość komentowania Przygotowania do przeprowadzki została wyłączona

Przygotowania do przeprowadzki

Gdy już uda się znaleźć nowe wymarzone lokum, do którego chcemy się sprowadzić z całą rodziną, zazwyczaj zaczynamy planować, co postawimy w nowym domu, jakie sprzęty do niego dokupimy i jak go udekorujemy. Ale zanim do tego dojdzie, należy rozliczyć się z przeszłością i w ogóle doprowadzić do samej przeprowadzki. Rozliczenie z przeszłością oznacza gruntowne porządki i pozbycie się wszystkiego, co nagromadziliśmy dotychczas, a na co miejsca w nowym domu nie powinno być.

Sprzątanie – czas do przeprowadzki

Warto zacząć te porządki już na kilka tygodni przed przeprowadzką – wówczas nasze decyzje odnośnie wyrzucania niektórych rzeczy będą bardziej przemyślane, a nie powodowane pośpiechem. Zacznijmy od rzeczy najprostszych. Od sukcesywnego pozbywania się zapasów spożywczych ze swojej kuchni. Nie dokupujmy nowych zapasów jedzenia, a postarajmy się zużyć to, co już mamy. Wbrew pozorom z takich kuchennych zapasów można stworzyć mnóstwo dań bez dokupywania świeżych składników! To nie tylko sprzątanie, ale również ogromna ulga dla naszego portfela. To samo warto zrobić z kosmetykami i chemią – nie dokupywać kolejnych, dopóki się całkiem nie skończą.

Sukcesywne sprzątanie oczyszcza atmosferę

Sukcesywnie, szafka po szafce, można przeglądać zawartość mebli i pozbywać się tego, co na pewno nie przyda nam się w najbliższym czasie. Lub możemy się tego pozbyć bez większego żalu. Tym sposobem, gdy nadejdzie czas, gdy przyjedzie firma wykonująca przeprowadzki, nie będziemy musieli zastanawiać się, co spakować, a co wyrzucić. Tylko po prostu spakujemy wszystko, co zostało do kartonów! Takie sprzątanie bardzo „oczyszcza atmosferę”!

Comments are closed.