Jaka praca związana jest z wysiłkiem fizycznym?

Dziza Grudzień 5, 2016 Możliwość komentowania Jaka praca związana jest z wysiłkiem fizycznym? została wyłączona

praca

Wybierając kierunek studiów, czy profil szkoły policealnej wierzymy, że przede wszystkim będziemy wykonywać pracę, którą lubimy, w której czujemy się najlepiej, dzięki czemu zarobimy odpowiednie pieniądze. Na początku jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak dany zawód może mieć wpływ na zdrowie naszego ciała, w tym podatność na urazy, czy kontuzje. Poniżej więc postanowiliśmy nieco bardziej zająć się tym problemem nie tylko przedstawiając zawody „fizycznego ryzyka”, ale i podpowiadając jak sobie z powstałymi problemami radzić.

To nie tylko przyjemności

Sportowcy – przynoszą nam tyle dumy, radości, złotych medali, czy tytułów mistrza świata, Europy… Krytykujemy ich, komentujemy formę fizyczną w danym okresie nie zdając sobie tak naprawdę sprawy z tego ile godzin ciężkiej pracy fizycznej muszą wykonać byśmy my mogli cieszyć się z ich pięciu minut na podium. Zawód sportowca, to bowiem przede wszystkim nieustające treningi, a te jak wiemy sprzyjają nie tylko doskonałym efektom, ale i często poważnym, wielotygodniowym (jak i miesięcznym) kontuzjom. Dlatego też w wielu przypadkach rehabilitanci, fizjoterapeuci właśnie ze sportowcami każdego dnia mają pełne ręce roboty.

Tancerze – podobnie jak w przypadku sportowców również uwielbiamy na nich patrzeć. Ich zawód jednak podobnie obarczony jest każdego dnia ryzykiem kontuzji i to nie tylko w przypadku młodzieży zaczynających swoją przygodę z tańcem, ale i zawodowców. Jeśli chodzi o same kontuzje, to te tyczą się nie tylko nóg. W wielu przypadkach pojawiają się też urazy kręgosłupa, czy obojczyka.

Dziennikarze – bo jeśli ktoś myśli, że zawód dziennikarza polega wyłącznie na pracy przy komputerze, to jest w głębokim błędzie. Dziś dziennikarz musi gonić za sensacją. Dosłownie. A zatem przed nim do przejścia, bądź przejechania nierzadko setki kilometrów w celu znalezienia się w centrum „idealnego tematu”.

Wszystko co związane z budownictwem

A zatem mamy tu do czynienia chociażby z takim zawodem jak dekarz, którego praca polega na pokrywaniu, czy też naprawie dachów. W związku z tym mamy tu pracę na wysokościach obarczoną zagrożeniem niebezpiecznych wypadków i wysiłku fizycznego. W podobnej sytuacji znajdują się murarze, malarze, czy inne zawody związane z budownictwem i pracą w często ekstremalnych warunkach zarówno lokalowych, jak i atmosferycznych.

A więc zdrowy wypoczynek jest niezbędny

A jak wiemy najzdrowszy wypoczynek, to ten, który mamy w nocy. Zdrowy wypoczynek, to jednak nie tylko odpowiednia ilość godzin snu, ale i odpoczynek wszystkich mięśni. Dlatego też jeśli zmagasz się z jakimikolwiek dolegliwościami bólowymi związanymi z kręgosłupem, czy stawami, to warto zdecydować się na zakup poduszki ortopedycznej. Polecamy ten sklep internetowy. Pomoże ona zlikwidować nie tylko bóle i często występujące po ciężkim dniu pracy uczucie „sztywności”, ale skorygować wady postawy. Co ważne nawet jeśli nie masz konkretnych problemów warto, aby taką poduszkę stosować profilaktycznie w celu zminimalizowania ryzyka powstawania wspomnianych objawów.

Comments are closed.