Polacy korzystają z prywatnej opieki lekarskiej

Contentwriter Sierpień 3, 2016 Możliwość komentowania Polacy korzystają z prywatnej opieki lekarskiej została wyłączona

turystyka medyczna

W roku 2015 wartość rynku prywatnej opieki medycznej wyniosła ponad 45 miliardów złotych. Rozpatrując wydatki Polaków na prywatną opiekę medyczną najniższy wskaźnik wzrostu możemy zaobserwować w wydatkach na zakupy lekarstw i sprzętu medycznego. Największy wskaźnik wzrostu notują ubezpieczenia zdrowotne i pakiety.

Rynek ten z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie nadal rozwijał się. Teraz wzrasta on wyraźnie dynamiczniej niż pozostałe segmenty gospodarki – jeżeli chodzi o ubezpieczenia i abonamenty, to tempo wzrostu jest dwucyfrowe. Popularność zyskują łączone oferty, chociażby konto bankowe z pakietem medycznym.

W Polsce intensywny rozwój przeżywa również turystyka medyczna. Wielu obcokrajowców odwiedza nasz kraj każdego miesiąca po to, aby skorzystać z wysokiej jakości opieki medycznej. Jest ona stosunkowo tania w porównaniu do cen zachodnich, a nie odbiega od najwyższych standardów jakościowych. Chodzi nie tylko o klasyczną medycynę, lecz również medycynę estetyczną oraz popularne zabiegi dermatologiczne. W Polsce można zakupić również w dużych ilościach suplementy diety oraz dermokosmetyki. Nic więc dziwnego, że nasz kraj odwiedza coraz większa ilość turystów medycznych.

Polecamy również artykuł: http://www.turystyka24h.pl/turystyczne_turystyka-medyczna-w-polsce-6370.html

Comments are closed.