Polacy kochają sport – piłka nożna

Dziza Czerwiec 3, 2017 Możliwość komentowania Polacy kochają sport – piłka nożna została wyłączona

Polacy kochają sport – piłka nożna

Piłka nożna – sport, który nie od lat, a od wieków elektryzuje cały świat. Do grona stałych wielbicieli futbolu zalicza się też polskich kibiców. Kiedyś, by zobaczyć dobry mecz trzeba było kupić bilet i wybrać się na stadion, następnie pojawił się „luksus” w postaci transmisji telewizyjnych. Dziś mecz na żywo można zobaczyć w każdym miejscu o każdej porze przez smartfon, a bramki na żywo można przewijać nieskończoną ilość razy. Warto jednak zadać sobie pytanie – za po Polacy tak kochają piłkę nożną?

Jak to w Polsce bywa…

Kibice dzielą się można powiedzieć na trzy grupy. Pierwsza z nich to „trenerzy” amatorzy. To znaczy? Kiedy coś idzie, chwalenie, kiedy nie to nie pozostawiają na swoich ulubieńcach suchej nitki. Kolejna grupa to wierni fani, którzy są z kibicami niezależnie czy im się wiedzie na arenie sportowej, czy nie. Trzecia grupa wydaje się być najbardziej racjonalna, mianowicie chodzi o kibiców, którzy sami uprawiając nie tylko piłkę nożną, ale jakąkolwiek dyscyplinę sportu potrafią zrozumieć ile pracy należy włożyć, by uzyskać jakiekolwiek efekty. Pozostając jednak w temacie kibiców należy pamiętać również o tym, że ci polscy są również pamiętliwi. A nasza reprezentacja ma się w gruncie rzeczy czym pochwalić.

Trzecie miejsce na Mundialu zarówno w 1974 roku w Niemczech, jak i w 1982 w Hiszpanii, czy Mistrzostwo Olimpijskie w 1972 roku w Niemczech, a także nazwiska takie jak: Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, czy Kazimierz Górski, których nazwiska do dziś wymienia się wśród najwybitniejszych także na arenie międzynarodowej. Później wiemy jak było – wzloty i upadki ze znaczącą przewagą tych drugich. Wydaje się jednak, że przełom jaki nastąpił w czasie EURO 2016 (Polska dostała się do ¼ finału) zdaje się być początkiem, a ściślej powrotem na właściwe tory. A polski kibic nic tak nie kocha jak dumy z trofeów narodowych bohaterów.

Elektryzujące spotkania

Wątek historyczny powodował, że zawsze największe sensacje wzbudzał mecz Polska – Niemcy. Spotkania, które budzą wyjątkowe emocje rozgrywane są na całym świecie. W dzisiejszych czasach najpopularniejsza jest oczywiście liga europejska. Chyba nawet Ci, którzy nie oglądają meczów piłki nożnej doskonale wiedzą, czym jest El Clasico. Jeżeli na murawie Real Madryt ma się spotkać z FC Barceloną to możemy być pewni, że emocji nie zabraknie zarówno na kilka dni przed, jak i w trakcie i po meczu. W tym wypadku, bowiem historia tych spotkań znana jest od wieków, a jej podłoże wynika chociażby ze spraw politycznych (od lat Katalonia ubiega się o to, by być państwem niepodległym). Wyjątkowo emocjonujące są też spotkania w lidze angielskiej (np. Arsenal FC vs. Hotspur FC).

Media

Wyżej wspomnieliśmy o tym, że dziś możemy obejrzeć mecz o każdej porze, w każdym miejscu. XXI wiek to również świat mediów, głównie tych internetowych, a zatem poza zainteresowaniem jakiemu towarzyszą poszczególne spotkania mamy też zainteresowanie mediów, które w każdej chwili dostarczają nam ogromne ilości informacji.

Comments are closed.