Poduszki ortopedyczne w trosce o kręgosłup

Aneta R. Styczeń 17, 2018 Możliwość komentowania Poduszki ortopedyczne w trosce o kręgosłup została wyłączona

Na to jaka jest kondycja naszych pleców pracujemy przez całe życie. Już od okresu niemowlęcego zastanawiamy się jak układać dziecko, właściwie podtrzymywać główkę, aby jego kręgosłup rozwijał się prawidłowo. Okazuje się, że powtarzane wciąż przez rodziców słowo „nie garb się”, ma bardzo ważne znaczenie w całym naszym życiu.

Jak zadbać o zdrowy kręgosłup

Problem bóli i schorzeń kręgosłupa dotyka coraz większą ilość ludzi na całym świecie. Okazuje się, ze cierpią nie tylko osoby starsze i dorosłe, ale również młodzież a nawet dzieci. Przyczyn jest bardzo wiele. Warto wymienić:

  • ciężką pracę fizyczną
  • siedzący tryb życia
  • małą aktywność ruchową
  • noszenie ciężkich plecaków
  • zła pozycja w czasie snu

Na ogół jednak nie martwimy się kręgosłupem i jego zdrowiem, dopóki nie zaczną się pierwsze bóle. To błąd ponieważ o wiele lepiej troszczyć się o zdrowie profilaktycznie, aniżeli później leczyć nabyte schorzenia. Jeżeli postawa naszego ciała jest nieprawidłowa, mięśnie są nadmiernie obciążone, a to z kolei sprawia, że kręgosłup się krzywi i boli. Schorzenia kręgosłupa utrudniają nasze codzienne życie, a także często są problemem bezsenności. Tym samym należy zapobiegać ich powstawaniu a także podejmować skuteczne leczenie.

Poduszki ortopedyczne w trosce o kręgosłup

Nie tylko prawidłowa postawa w czasie dnia i w ciągu pracy jest istotna aby mięśnie kręgosłupa były zdrowe. Istotne jest także prawidłowe ułożenie ciała w czasie snu. Przeczytać można na ten temat w PORADNIKU.

W czasie snu, używając tradycyjnej poduszki nasze mięśnie nie odpoczywają, ponieważ wciąż są napięte i naprężone. Tym samym warto zastanowić się nad zakupem poduszki medycznej, zwanej również ortopedyczną. Poduszka tego typu wyróżnia się innowacyjnym i specjalnym wyprofilowaniem, dzięki czemu stanowi idealne podparcie dla głowy oraz mięśni szyjnych i barkowych.  Dodatkowo stworzona jest ze specjalistycznego materiału, najczęściej z pianki memory, która cechuje się pamięcią, co oznacza, ze zapamiętuje naszą sylwetkę. Jest to materiał solidny, który nie ulega odkształceniom i służy nam przez wiele lat. Współcześnie poduszki polecane są dla osób w każdym wieku. Warto stosować je już u dzieci, które ukończyły drugi rok życia i wdrażać im nawyk zdrowego snu.

Comments are closed.