Poduszka pod kręgosłup lędźwiowy dla kierowców

Dziza Grudzień 16, 2016 Możliwość komentowania Poduszka pod kręgosłup lędźwiowy dla kierowców została wyłączona

Poduszka pod kręgosłup lędźwiowy dla kierowców

Praca kierowcy – często nie zdajemy sobie sprawę z jak wielkim wysiłkiem fizycznym się wiąże. Tu w grę wchodzi przede wszystkim koncentracja, która wymaga nie tylko ciągłej i maksymalnej sprawności umysłowej, ale i napięcia mięśni. Taki stan rzeczy niestety nie wpływa dobrze na zdrowie kręgosłupa dla kierowców, zwłaszcza gdy w grę wchodzą podróże zagraniczne wiążące się z pokonywaniem kilkuset kilometrów. W związku z tym pomocne mogą się okazać poduszki ortopedyczne pod kręgosłup lędźwiowy dla kierowców o których warto powiedzieć sobie nieco więcej.

Co to jest?

Bo tu warto wspomnieć, że w przypadku kierowców niezwykle istotne jest, aby zadbać właśnie o odcinek lędźwiowy. Wracając jednak do tego, czym są poduszki ortopedyczne. Te mają głównie formę nakładki w kształcie fotela, który kładzie się na autentyczny fotel samochodu. Główną zaletą tego typu poduszek jest przede wszystkim wsparcie ortopedyczne dla wspomnianego odcinka lędźwiowego. Krótko mówiąc w czasie trasy nasz kręgosłup jest nieustannie masowany. Ponadto ogromną zaletą tych poduszek jest fakt, że są one bardzo wygodne.

Co dają?

Wsparcie ortopedyczne, to nie jedyna zaleta poduszek ortopedycznych, lędźwiowych dla kierowców. Używając ich jako formę profilaktyki można uniknąć wad postawy, w tym skoliozy, czy innych, dużo groźniejszych schorzeń kręgosłupa.

Gdzie kupić?

Tego typu poduszki można kupić przede wszystkim w każdym sklepie z asortymentem rehabilitacyjnym, oraz w wielu w firmach internetowych specjalizujących się właśnie w produkcji tego typu poduszek.

Masz problem? Nie zwlekaj!

Początkowe bóle i uczucie sztywności, to często nie tylko objaw zwykłego przemęczenia, ale i skutki konkretnych dolegliwości, zatem jeżeli odczuwasz je przez dłuższy czas nie bagatelizuj sprawy, zwróć się do lekarza, w tym przypadku poduszka ortopedyczna może być doskonałym elementem zwalczającym problem. Co więcej bagatelizując problem powodujesz, że w przyszłości będzie on tylko narastał. Poduszka ortopedyczna lędźwiowa dla kierowców jak każdy wyrób medycznych powinna być skonsultowana ze specjalistą.

Zadbaj o zdrowie za kierownicą

Jak? Chociażby poświęcając 15 minut na krótką przebieżkę, kilka podskoków, czy wymachów rękoma tuż przed trasą. Jeśli planujesz dłuższą podróż do rób przystanki przynajmniej co 1,5 godziny, w tym czasie również możesz się przejść dzięki czemu dotlenisz swój organizm, a Twoje mięśnie nie ulegną zastygnięciu. Co ciekawe, nawet zwykłe stanie w korku możesz wykorzystać na swobodne przeciągnięcie się.

Comments are closed.