Po co nam fitness?

Contentwriter Sierpień 8, 2016 1

fitness

Tak naprawdę powinniśmy to pytanie zadać słynnej, amerykańskiej aktorce, Jane Fonda, a wszelkie wątpliwości na pewno od razu byłyby rozwiane. To ona jest prekursorką zajęć fizycznych w rytm muzyki. Nie ona je wymyśliła, ale to ona je rozpropagowała. I tym samym z pewnością przekonująco odpowiedziałaby twierdząco na pytanie czy fitness coś daje. Jeśli jednak coś daje, to tak konkretnie przyjrzyjmy się owym korzyściom, jakie możemy mieć z owych zajęć. Fitness to zajęcia grupowe, kojarzone z aerobikiem. Fitness to jednakże również joga, również pilates.

Współczesne zajęcia fitness

Współczesny fitness bardzo wiele czerpie z dalekowschodnich technik skupiających się nie tylko na ćwiczeniu ciała, ale także, a nawet na równi z ćwiczeniem umysłu, z relaksacją, z odpoczynkiem i uzyskiwaniem wewnętrznej równowagi. Współczesny fitness, jego najnowsze formy są pewną bardzo dobrą odpowiedzią na bolączki współczesnego człowieka. A jakie są te bolączki? Stres, zabieganie, różne napięcia, złe jedzenie. Efektem tego jest wiele różnych chorób, zły sen, przemęczenie, efektem tego jest również depresja i różne stany depresyjne. To zły kierunek.

Kształtowanie ciała

Fitness, a szczególnie jego nowe, nowoczesne formy pozwalają nie tylko na ćwiczenie ciała, na schudnięcie, na uzyskanie znacznie lepszej kondycji fizycznej, ale także pozwala na uzyskiwanie wewnętrznej równowagi, pozwala na lepsze funkcjonowanie, na co dzień, pozwala znacznie łatwiej stawić się czoła problemom, jakie stawiane są przed nim. Oczywiście mówiąc o fitnessie, w głównej mierze mamy na myśli ćwiczenia fizyczne wykonywane w rytm określonej, skocznej muzyki.

Energia na co dzień

Tak kojarzony fitness również może nam wiele dać, może sprawić, że będziemy pełniejsi energii, że będziemy, na co dzień cieszyli się znacznie lepszym samopoczuciem, że będziemy mogli mówić o znacznie lepszej kondycji fizycznej. Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, że fitness daje nam lepsze samopoczucie, że daje nam lepszą codzienność, że dzięki tym ćwiczeniom fizycznym łatwiej się nam wstaje, łatwiej stawia czoła różnym problemom, łatwiej nam się żyje. Nie ulega, więc już żadnej wątpliwości, że jest to bardzo dobra forma ćwiczeń fizycznych.

Zobacz także artykuł w zaprzyjaźnionym serwisie: http://www.e-konferencje.pl/artykul/zdrowy-biznes-catering-na-konferencjach/2178/

One Comment »

  1. Norman Listopad 14, 2015 at 9:55 am -

    Ja i tak jestem zdania, że najważniejsza jest dieta. Ćwiczenia same w sobie pomagają, ale tylko w połączeniu z odpowiednią dietą można powiedzieć, że żyje się zdrowo.