Piłka nożna dla początkujących

ada7 Styczeń 7, 2016 Możliwość komentowania Piłka nożna dla początkujących została wyłączona

piłka nożna dla początkujących

Wiadomym jest, że aby osiągnąć sukces na boisku trzeba rozegrać cały 90 minutowy mecz bez dużej utraty szybkości i koordynacji. Dlatego od początku treningu należy pracować nad kondycją. W tym celu należy wykonywać wiele ćwiczeń biegowych – biegi przełajowe i przez płotki gwarantują najlepsze efekty, więc nie unikajmy biegów.

Każdorazowo trening należy poprzedzić rozgrzewką. Dobrze wykonana rozgrzewka ogranicza możliwość kontuzji i przygotowuje organizm do wysiłku. Rozgrzewka powinna być umiarkowanie intensywna i powinna zabierać kombinację ćwiczeń wysiłkowych i rozciągających. W pierwszym etapie powinna być to rozgrzewka ogólna: przysiady, wymachy ramion, lekki bieg. W następnym etapie rozgrzewka do piłki nożnej powinna skupić się na rozgrzaniu mięśni nóg – pomocne tu będą takie ćwiczenia jak przyspieszanie do sprintu, podskoki itp.

Zabawa z piłką nożną zwykle rozpoczyna się tak samo – od gry z kolegami na podwórku, szkolnym boisku czy łące. Potem przychodzi faza, kiedy przyszły piłkarz rozpoczyna trenowanie w drużynie piłkarskiej. Jeśli chciałby osiągnąć sukces powinien być świadomy, że trenowanie to wiele lat intensywnej i uciążliwej pracy. Na tym etapie warto zainwestować nieco w sprzęt sportowy: korki, strój sportowy, ochraniacze.

Dla zapewnienie trenującemu odpowiednich wartości odżywczych konieczne jest stosowanie odpowiedniej, zrównoważonej diety. Na początku treningu należy zwracać uwagę, żeby jeść w sposób urozmaicony nie stroniąc od warzyw i owoców. Wiadomym jest, że nadmiar słodyczy i fast-foodów nie będzie sprzyjał utrzymaniu sytuacji motorycznej organizmu.

W piłce nożnej istotę stanowią szybkość i koordynacja ruchowa. Warunkują one możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego. W celu kształtowania koordynacji ruchowej, nawet w zimowe wieczory, doskonale sprawdzają się ćwiczenia przy drabinkach. Drabinki są powszechnie stosowane przez trenerów wielu popularnychdyscyplin sportowych: od tenisa, piłki nożnej aż do sztuk walki. Drabinki dają możliwość wykonywania ogromnej ilości ćwiczeń nie uzależniając nas jednocześnie od pogody.

akademia.kfd.pl

Comments are closed.