Ortopedyczne poduszki do leżenia

Dziza Listopad 21, 2016 Możliwość komentowania Ortopedyczne poduszki do leżenia została wyłączona

poduszki ortopedyczne

Zdrowe ciało w ciągu dnia jest dowodem na to, że dobrze przespaliśmy minioną noc. Mimo, że jesteśmy tego świadomi, to niestety nadal wielu z nas nie potrafi zadbać o zdrowy sen. Podstawowymi objawami złego snu są przede wszystkim liczne bóle kręgosłupa, oraz mięśni. Jesteśmy też zdecydowanie bardziej zmęczeni i osłabieni, a tym samym mniej odporni na infekcje.

Bo ważne jest nie tylko to ile śpimy, ale jak i na czym. Dlatego w wielu przypadkach zamiast tradycyjnych poduszek lepszym rozwiązaniem okazują się poduszki ortopedyczne. Dlatego poniżej powiemy nie tylko o tym, czym one są, ale i o ich rodzajach.

Poduszki ortopedyczne – dla kogo?

http://e-poduszki.pl/Głownie dla tych, którzy cierpią przez bóle kręgosłupa. Te z kolei mogą być zarówno objawem przesilenia po całym dniu pracy, jak i początkiem bardziej skomplikowanych schorzeń, zmian, czy urazów. W większości przypadków tego typu zmiany też mają wpływ na naszą postawę. Z tego typu poduszek często korzysta się również profilaktycznie w celu zapobiegania przede wszystkim wadom postawy.

Poduszki ortopedyczne do leżenia – rodzaje

Poduszki ortopedyczne do leżenia dopasowywane są w zależności od pozycji w której zasypiamy. Bo to właśnie ona w przyszłości ma wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, pracę mięśni, ale i prace serca, płuc, czy układu krążenia. Wśród najlepszych pozycji wymienia się przede wszystkim spanie na plecach, gdyż to właśnie w takim ułożeniu nasze ciało najlepiej się relaksuje. Dlatego warto zdecydować się na niskie, miękkie poduszki z lekkim wyprofilowaniem w środku. Lubisz spać na boku? W tym wypadku zalecana jest poduszka w kształcie ,,wałka”. Samo spanie na boku również jest tematem spornym, gdzie jedna grupa twierdzi, że korzystniejsze jest spanie na boku lewym (szczególnie dla kobiet w ciąży, oraz dla samej sylwetki ciała), inni z kolei twierdzą, spanie po tej stronie ma niekorzystny wpływ na pracę takich organów, jak serce, czy płuca, dlatego lepiej się zasypiać na boku prawym.

Spanie na brzuchu jest zdecydowanie najmniej korzystną opcją i to zarówno dla sylwetki ciała, jak i oddychania w czasie snu. Dlatego w tym przypadku trzeba było poszukać oryginalnego rozwiązania jakim z pewnością jest poduszka w kształcie gwiazdy. Pozwala ona na maksymalne zmniejszenie ,,szkód” zasypiania właśnie w tej pozycji.

Comments are closed.