Ortopatia – co to jest?

Aneta R. Maj 31, 2019 Możliwość komentowania Ortopatia – co to jest? została wyłączona

Bardzo kontrowersyjny dział medycyny naturalnej. Ortopatia to nic innego jak higiena naturalna, jak metoda leczenia poprzez ograniczenie spożywanych posiłków zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym. Post, postawienie na zdrowe produkty to sposób na to, aby móc mówić o znaczącym poprawieniu własnego samopoczucia jak również i wielu różnych aspektów zdrowotnych. Ortopatia nie jest wymysłem współczesnym, ale wywodzi się z wieku XIX. Tak naprawdę jednak od tamtego czasu znacząco ona ewoluowała.

Czy jest to dział medycyny alternatywnej?

Na tenże temat mamy wiele różnych zdań. Medycyna ta wzbudza szerokie dyskusje, wzbudza bardzo duże kontrowersje. Nie ulega wątpliwości, że niewłaściwe podejście do tego zagadnienia będzie związane nie tyle z poprawą zdrowia, co raczej z odwrotnym skutkiem. Tym samym być może jest coś w stwierdzeniu, że jest to pseudomedycyna. Właściwa dieta nie jest czymś uniwersalnym. Nie jest łatwo stworzyć taką dietę, która idealnie będzie odpowiadać zapotrzebowaniu danej osoby.

Ortopatia to tak naprawdę balansowanie na krawędzi. Oczywiście jeśli do tego zagadnienia podejdziemy w sposób racjonalny, rzetelny, jeśli tejże metodzie poświęcimy naprawdę sporo czasu, do jej stosowania odpowiednio się przygotujemy, to będziemy mogli mówić o dobrych efektach, będziemy mogli mówić o korzyściach, a nie o ubytkach na zdrowiu. Nie mając odpowiedniego podejścia, odpowiedniego przygotowania, nie powinniśmy wchodzić w świat ortopatii, ponieważ w takiej sytuacji faktycznie jest to dla naszego zdrowia niebezpieczne.

Comments are closed.