Operacja wzroku

Aneta R. Kwiecień 30, 2019 Możliwość komentowania Operacja wzroku została wyłączona

Wzrok jest jednym z kluczowych zmysłów dla każdego. Jest to okno na świat, którego bynajmniej nikt z nas nie chciałby utracić. Jednakże w pewnych sytuacjach wzrok może ulec pogorszeniu. Możliwości wystąpienia różnych schorzeń są szerokie. Jedną z chorób, które występują stosunkowo często, jest zaćma, czyli inaczej mówiąc katarakta. Jest to nie tylko jedna z częściej występujących chorób związanych z oczami, ale także jest to jedna z tych chorób, którą można bez większych problemów usunąć.

Pokonaj zaćmę

Współczesna medycyna potrafi z zaćmą poradzić sobie bez większego problemu. Oczywiście jedynym stosowanym sposobem jest wykonanie operacji chirurgicznej, która jednakże nie stanowi dla pacjenta zbyt dużego obciążenia i nie jest dla niego dużym ryzykiem. Przed przystąpieniem do zabiegu, dana osoba oczywiście musi przejść szereg badań, musi być zdrowa. Sama operacja jest bezbolesna, trwa około 20 minut, a efekty jej przeprowadzenia są widoczne, są odczuwalne niemalże natychmiast. Bardzo istotnym elementem po operacji usunięcia zaćmy jest to, aby nie zapominać dawkować sobie określoną ilość kropli do oczu.

Poza tym również należy unikać wystawiania oczu na światło słoneczne oraz nie wolno dźwigać zbyt dużych ciężarów przez pewien okres. Sama operacja usunięcia zaćmy sprowadza się do usunięcia dotychczasowej soczewki, by w jej miejsce włożyć całkowicie nową. Operacja ta jest wykonywana w ramach świadczeń NFZ, aczkolwiek aby móc jej termin przyspieszyć, można wykonać ją również odpłatnie w jednej z klinik.

Comments are closed.