Oak wood flooring – trwałość i elegancja dębu.

juga Sierpień 18, 2015 Możliwość komentowania Oak wood flooring – trwałość i elegancja dębu. została wyłączona

oak wood floor

Każdy gatunek drewna ma swoją niepowtarzalną specyfikę i charakter, dlatego też warto poznać jego właściwości zanim zdecydujemy się, który gatunek wykorzystamy na podłogę w naszym mieszkaniu lub biurze. w naszych wnętrzach. Wybierając podłogę drewnianą czyli tak zwaną wood flooring musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim kolorystykę, twardość oraz strukturę drewna.

Dużą popularnością cieszą się podłogi z drewna dębowego, czyli tak zwane oak wood flooring. Nie bez przyczyny dąb jest symbolem siły. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim dużej twardości i wytrzymałości. Zainteresowanie dębem jako budulcem wynika również z faktu, że oak wood jest stosunkowo łatwo dostępny w naszym klimacie. W przyrodzie występuje około 200 gatunków tego wyjątkowego drzewa.

Zaletą dębu jest również jego kolorystyka oraz układ słoi. Oak wood flooring ciemnieje pod wpływem światła słonecznego i jego barwa nabiera niepowtarzalnej głębi. Dzięki swojej wytrzymałości dąb sprawdza się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchy, na przykład w korytarzach i salonach. Ponadto drewno dębowe ma wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, dlatego też, podłoga wykonana z oak wood pozwala na zastosowanie tak pożądanego w niektórych pomieszczeniach ogrzewania podłogowego. Podłoga wykonana z drewna dębowego sprawdzi się znakomicie zarówno w kuchni i łazience, jak również w salonie, korytarzu i przedpokoju.

Oak wood flooring to podłoga, którą docenią koneserzy. Dąb można poddać szczotkowaniu, czyli procesowi polegającemu na szczotkowaniu wierzchniej warstwy. Szczotkowanie sprawia, że naturalna struktura drewna jest bardziej widoczna i wyczuwalna w dotyku. Tak wykonane podłogi idealnie wkomponowują się do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym. Takie wnętrza wyglądają bardzo klasycznie i elegancko, trafiając w gusta nawet najbardziej wybrednych klientów.

Obecnie najpopularniejsze są ciemne odcienie oak wood flooring, ale na rynku dostępne są także bardzo jasne wybarwienia podłóg wykonanych z tego szlachetnego drewna. Jasne odcienie podłogi dębowej w połączeniu z ciemnymi ścianami nadają wnętrzu eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Podłoga drewniana z uwagi na solidność budulca zapewnia użytkownikom komfort i elegancję na długie lata.

Comments are closed.