Nowoczesność w toaletach publicznych

ada7 Marzec 10, 2017 Możliwość komentowania Nowoczesność w toaletach publicznych została wyłączona

Nowoczesność w toaletach publicznych

Często zadajemy pytanie przy wyposażaniu toalet publicznych suszarka do rąk czy podajnik ręczników papierowych. Możemy powiedzieć suszarka do rąk. Nasuwa się pytanie dlaczego? Na pewno przy zakupie jest droższa, choć jeśli weźmiemy podajnik do ręczników ze stali, wytrzymałe i dobrej jakości cena porównywalna. Za suszarkami do rąk przemawia jeszcze ekologia, brak pylenia i niektóre maja powłokę antybakteryjną.

Ekologiczne suszenie rąk

Ważne przy wyborze suszarki do rąk jest jak ilość osób ma korzystać z urządzenia i w jakiej toalecie ma być użytkowana. Dobieramy ją co do obudowy czyli plastikowej lub metalowej, wysokości mocy. Należy pamiętać, że moc niska nie świadczy, że źle suszy suszarka do rąk. Mamy suszarki o mocy 550 W dające ciepły podmuch lub w temperatury pokojowej i doskonale się sprawdzają do tego są oszczędne, nie muszą mieć 1200 W i więcej. Oprócz suszarki do rąk ważny jest wybór dozownika do mydła.

Dozownik do mydła może być obsługiwany ręcznie za pomocą przycisku lub dźwigni lub może być automatycznie, używane są zazwyczaj w obiektach użyteczności publiczne w takich jak szkoły, restauracje, hotele, przychodnie. Wykonane są z plastiku Eko lub mocnego ABS oraz stali szlachetniej polerowanej lub szczotkowanej. Pierwsze dozowniki do mydła pojawiły się w 1980 roku mimo, ze odkryto je w 1865 roku przez Williama Sheppharda. Do dozownika mydła dostosujemy również mydło czy płynne, w pianie lub wkłady, które w użytkowaniu zawsze wychodzą dużo drożej.

Papier toaletowy

W toaletach publicznych korzystne i zarazem wygodne jest montowanie pojemników papieru toaletowego. Są zamykane na kluczyk. Rolka w pojemnikach jest znaczne większa od standardowych i wykorzystywane do samego końca. Możliwość wyboru materiału wykonania pojemnika papieru plastik ABS lub metal oraz dobranie do linii innych akcesoriów łazienkowych jak dozownik do mydła, suszarka do rąk czy podajnik do ręczników papierowych.

W hotelach, restauracjach, przychodniach wybieramy co raz częściej nowoczesną suszarkę do rąk. Może być z mocnego plastiku ABS odpornego na uderzenia lub ze stali szlachetniej odpornej na zniszczenia. Jest wybór ze stali polerowanej lub szczotkowanej. Suszarka do rąk to trafny wybór do toalet publicznych. To nowoczesność i ekonomia.

Comments are closed.