Niewinna biegunka

Aneta R. Czerwiec 25, 2019 Możliwość komentowania Niewinna biegunka została wyłączona

Wydawać by się mogło, że biegunka to w pewnym sensie dosyć niewinny objaw. Mamy z nią do czynienia dosyć często, chociaż oczywiście każdy z nas wolałby jej uniknąć. Tak naprawdę jednak nie należy biegunki bagatelizować, nie należy jej lekceważyć, ponieważ może mieć ona zróżnicowane podłoże, a poza tym również może mieć bardzo określone skutki.

Ile trwa biegunka?

Biegunka może trwać bardzo krótko, ale jednocześnie też może trwać znacznie dłużej. Istotnym elementem jest to, że dotyczyć może ona każdego, poczynając od małych dzieci, a skończywszy na osobach starszych. Biegunka jest to inaczej rzecz ujmując oddawanie luźnego stolca. Jeśli to zjawisko zdarzy się tylko raz, to nie ma się oczywiście czym martwić, ale jeśli oddajemy ów stolec co najmniej trzy razy w ciągu doby, to należy wskazywać na dosyć poważny problem, z którym należy walczyć. Poza tym w biegunce często mamy do czynienia również z bólem brzucha oraz silnymi skurczami. Tym samym człowiek nie jest w stanie powstrzymać parcia, a konieczność oddania stolca jest natychmiastowa.

Groźna dla człowieka

Biegunka jest tak groźna dla człowieka z uwagi na to, że bardzo szybko może ona spowodować również odwodnienie organizmu jak również może się ona przełożyć na zachwianie gospodarki elektrolitowej ludzkiego organizmu. W sposób szczególny należy tutaj zwrócić uwagę na biegunki u małych dzieci, które są bardzo groźne. W skrajnych przypadkach owe biegunki mogą wiązać się także ze śmiercią danej osoby i dlatego też nie ma miejsca na jej lekceważenie, na próbę przeczekania.

Comments are closed.