Niepokojące drętwienie kończyn

Aneta R. Sierpień 8, 2017 Możliwość komentowania Niepokojące drętwienie kończyn została wyłączona

Wielu z nas boryka się z problemem, jakim jest drętwienie kończyn. Z jednej strony słusznie może nas to niepokoić, ale z drugiej strony powiemy, iż nie zawsze jest to powodem do paniki, nie zawsze mamy do czynienia z czymś groźnym. Owszem, takiego objawu jak drętwienie kończyn nie należy bagatelizować, gdyż jest to jeden z symptomów zawału serca, udaru mózgu czy też występowania guzów mózgu. Z drugiej strony powiemy,  że w przeważającej ilości przypadków przyczyny owego drętwienia są bardzo błahe i bardzo łatwe do usunięcia. Co zatem powinniśmy zrobić? Oczywiście jak najbardziej słusznym będzie skonsultowanie się z lekarzem, jak najbardziej słuszne będzie nawet zadzwonienie na pogotowie, gdyż faktycznie możemy mieć do czynienia z sytuacją zagrażającą naszemu zdrowiu. W przypadku występowania groźniejszych chorób mamy do czynienia z szybkim wystąpieniem wielu innych objawów zdrowotnych.

Dlaczego odczuwamy drętwienie kończyn?

Najczęściej mamy do czynienia z drętwieniem nóg oraz rąk, gdy prowadzimy siedzący tryb życia, jak również gdy nasza dieta jest niewłaściwa, gdy mamy zbyt małą ilość magnezu czy też wapnia. To jest zatem bardzo łatwe do usunięcia i bardzo szybko w takiej sytuacji możemy pozbyć  się drętwienia kończyn. Kolejną z przyczyn tego zjawiska mogą być także problemy z naszym kręgosłupem. Nie da się bowiem ukryć, że większość z nas od wieku dziecięcego nie dba o swój kręgosłup w odpowiedni sposób, a wraz z wiekiem to skutkuje różnymi problemami. Podobnie jak w przypadku udaru mózgu, zawału serca, tak i tutaj musimy działać, nie możemy zlekceważyć tych objawów.

Drętwienie kończyn a samopoczucie

Oczywiście mówiąc o drętwieniu nóg oraz rąk, będziemy przede wszystkim mówić o tym, iż jest to zjawisko, które po prostu przeszkadza nam w zachowaniu  dobrego samopoczucia, a to przecież dla każdego z nas jest bardzo istotny element. Warto podkreślić, że bardzo istotnym elementem jest nasza dieta, gdyż od niej również w tymże aspekcie bardzo wiele zależy. Jeśli bowiem w naszej codziennej diecie mamy obecną właściwą ilość magnezu oraz innych składników mineralnych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, to z pewnością wystąpienie zjawiska drętwienia naszych kończyn nie będzie takie oczywiste. Warto zadbać o swoje zdrowie w różnych jego aspektach, warto nie narażać się na drętwienie nóg oraz rąk. Nie jest to ani zdrowe, ani też nie jest to dla nas nic przyjemnego.

Comments are closed.