Na czym polega depilacja bikini?

Dziza Luty 8, 2018 Możliwość komentowania Na czym polega depilacja bikini? została wyłączona

Na czym polega depilacja bikini?

Depilacja bikini to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów, wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Większość kobiet nie dopuszcza do owłosienia na partiach innych niż brwi, rzęsy oraz skóra głowy, depilując nogi, pachy a przede wszystkim okolice bikini. Dbają o te miejsca szczególnie, gdy zbliża się lato i wychodzą na plażę czy basen. O tym, jak wygląda taki zabieg, dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Depilacja bikini

Nadmierne owłosienie w miejscach intymnych jest nieestetyczne, i coraz częściej jest także kwestią higieny. Usuwanie nadmiernego owłosienia z tych sfer jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Wiele klientek salonów kosmetycznych decyduje się na usunięcie włosków tylko do linii bikini. Coraz częstszym zabiegiem jest całkowite usunięcie owłosienia z miejsc intymnych. Zabieg depilacji można podzielić na dwa typy, depilacja płyta, oraz depilacja głęboka.

Depilacja bikini płytka

Ta metoda sprowadza się do usunięcia włosków wystających poza linię bielizny. Zostawia się owłosienie na częściach intymnych. Jest wykonywana najczęściej przed wakacyjnymi wyjazdami, lub wyjściem na basen, gdy odsłonięte są znaczne części ciała. Depilacje bikini płytkiego można przeprowadzić praktycznie każdą metodą, pozwalającą na usunięcie włosków, od maszynki, poprzez zastosowanie kremu do depilacji aż po plastry z woskiem. Należy mieć jednak na uwadze, że są to metody krótkotrwałe, i zwykle bolesne. W gabinetach kosmetycznych najczęściej wykonuje się zabieg depilacji płytkiej za pomocą wosku. Popularną nadal metodą depilacji jest używanie maszynki do golenia, jednak coraz częściej kobiety sięgają bo bardziej zdecydowane środki. Maszynka do golenia pozostawia podrażnioną skórę okolic intymnych, jest także opcją mało ekonomiczną. Owłosienie szybko odrasta, a włoski usunięte w ten sposób stają się coraz twardsze i ciemniejsze.

Depilacja bikini głęboka

Wśród metod depilacji głębokiej wyróżnia się depilacje brazylijską oraz depilację hollywoodzką. Ich podstawową różnicą jest to, że w przypadku brazylijskiej pozostaje wąski pasek owłosienia, natomiast w hollywoodzkiej efektem jest gładka skóra. Ten typ depilacji najlepiej jest przeprowadzić w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Obecnie istnieje wiele skutecznych metod, ułatwiających usunięcie zbędnego owłosienia z okolic miejsc intymnych. Celem tego zabiegu jest uzyskanie estetycznego wyglądu, szczególnie gdy kobiety pokazują się w skromnej bieliźnie, lub w bikini.

Polecamy Profesjonalny Instytut Urody, w którego ofercie znajduje się usługa depilacja laserowa Wrocław.

Dla kobiet, którym szczególnie zależy na skutecznym usunięciu owłosienia z okolic bikini, stworzona została depilacja brazylijska oraz hollywoodzka. Jest to rodzaj depilacji, w której usunięte zostaje całkowicie owłosienie ze wzgórka łonowego, a także z warg sromowych oraz okolic odbytu. Depilacja tego typu niestety jest najboleśniejszą, ale przynosi długotrwałe efekty. Po zagojeniu się skóry można się cieszyć gładką skórą, widoczną nawet pod najbardziej skąpym strojem kąpielowym.

Depilacja w salonach kosmetycznych

Zabieg depilacji jest bardzo popularną usługą w zakresie dbania o urodę. Oferuje ją coraz więcej salonów kosmetycznych. Szeroką ofertę zabiegu usuwania zbędnego owłosienia można znaleźć na stronie PIU SPA. Efekty depilacji laserowej bikini utrzymują się nawet przez kilka lat. Inną formą, oferowaną przez gabinety kosmetyczne, jest usuwanie nadmiernego owłosienia za pomocą wosku. Jednak jest to zabieg boleśniejszy, i trzeba go częściej powtarzać, by uzyskać pożądany efekt.

Comments are closed.