Meble kuchenne

bartekm Styczeń 28, 2016 Możliwość komentowania Meble kuchenne została wyłączona

tanie meble

Przy projektowaniu kuchni warto zwrócić uwagę na ergonomiczne rozmieszczenie jej poszczególnych elementów, tak aby kilkugodzinna, codzienna praca nie była męcząca i sprawiała większą przyjemność.

Należy także zdać sobie sprawę, że meble kuchenne będą nam służyły przez kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt lat w związku z tym warto zawczasu pomyśleć o rozwiązaniach poprawiających komfort. Jednym z takich rozwiązań jest stosowanie szuflad w dolnej części kuchni, dzięki czemu chcąc wydostać na przykład garnek znajdujący się na samym dole, z tyłu szafki nie muszą Państwo klękać i kucać (czyli obciążać swoich stawów, mięśni i kręgosłupa) wystarczy tylko wysunąć szufladę i wybrać to czego aktualnie potrzebujecie.

Kolejnym z rozwiązań poprawiających komfort pracy w kuchni jest wydzielenie w kuchni, szafki lub szuflady na zapasy, szufladę mogą Państwo zlokalizować w dowolnej części kuchni dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferowanym przez producentów mebli i okuć meblowych może ona przyjmować duże obciążenia w związku z tym jej wymiary zapewniają dostatecznie dużo miejąca na zapasy, jeżeli jednak macie Państwo dużą rodzinę i potrzebujecie więcej przestrzeni można takich szuflad wykonać więcej lub pomyśleć o szafce typu cargo, najczęściej lokalizuje się ją obok zabudowanego piekarnika lub lodówki, jej wymiary (wysokość ok. 2m, szerokość 0,3-0,6m) zapewniają dostateczną ilość miejsca, wewnątrz takiej szafki znajdują się szuflady.

Kolejnym krokiem w projektowaniu kuchni jest dobór odpowiednich materiałów na fronty, blaty i witryny, obecnie obserwujemy powrót mody na proste fronty meblowe, oraz witryny wykonane z aluminium uchylne do góry. Mam nadzieje że ten krótki artykuł pomoże Państwu w zaplanowaniu Waszej wymarzonej kuchni.

do-przedruku.waw.pl

Comments are closed.