Licencjonowane stopery i elektroniczny pomiar czasu

Dziza Grudzień 10, 2018 Możliwość komentowania Licencjonowane stopery i elektroniczny pomiar czasu została wyłączona

Licencjonowane stopery i elektroniczny pomiar czasu

Ręczny stoper, który znany być może jest wielu osobom z czasów szkoły podstawowej, na profesjonalnych zawodach sportowych oczywiście nie jest już używany. Tam wymagany jest nowoczesny, dokładny, licencjonowany sprzęt, który będzie niezawodny. Obecnie mamy do czynienia ze stoperami w postaci dużych tablic startowych. Te tablice umieszczane są na linii startu, mety, na stadionach sportowych. Wykorzystuje się w nich technologię LED. Z jednej strony mamy wysoką precyzję, ale z drugiej również mamy sprzęt, który bardzo dobrze się prezentuje.

Funkcje stopera

Stoper ze swojego założenia ma za zadanie odmierzać czas. Jednakże nie można jego funkcjonalności ograniczać tylko i wyłącznie do tego aspektu. Czas może być odliczany do przodu lub też od zadanej wielkości do zera. Zależnie od modelu stopera, można wskazać na zróżnicowane wielkości wyświetlanych cyfr. Jakie konkretnie funkcje nowoczesnych stoperów można wyróżnić? Wskażemy na:

  • pomiar czasu
  • wyświetlenie godziny
  • opisowe wyświetlenie aktualnego czasu
  • cyfrowe wyświetlenie aktualnego czasu
  • data wyświetlana w kilku formatach
  • odliczanie czasu na zadanym odcinku
  • odliczanie wsteczne
  • opcja wyświetlenia temperatury oraz wilgotności powietrza
  • kilkadziesiąt lub kilkanaście różnych czcionek
  • prezentacja treści, (forma stała lub przepływowa)

Stopery w formie tablic sportowych są zarządzane za pomocą specjalnego komputera. Oczywiście chodzi o specjalistyczny program, który na tym komputerze jest zainstalowany. Nowoczesny stoper w postaci tablicy sportowej posiada wiele różnych konfiguracji, a tym samym przekłada się na to na wiele możliwości zastosowania. Elektroniczny pomiar czasu jest bardzo dokładny. Wyświetlacz może być podzielony na wiele obszarów, na których mogą być wyświetlane zróżnicowane treści. Stopery w postaci tablic sportowych mogą mieć również zróżnicowaną kolorystykę odnoszącą się do wyświetlanego czasu oraz wyświetlanych komunikatów. Z uwagi na to, że urządzenia te mogą mieć swoje zastosowanie w wielu miejscach, to tym samym wielkość stoperów może być także mocno zróżnicowana.

Licencje na urządzenia mierzące czasx

Stopery muszą posiadać stosowną licencję. Urządzenie, które owej licencji nie posiada, nie powinno być dopuszczone do użycia w profesjonalnych zawodach. W takiej sytuacji można mieć do czynienia z pewną niedokładnością dokonywanych pomiarów. Licencja tymczasem jest gwarancję tego, że dokładność dokonywanych pomiarów w trakcie zawodów sportowych jest wiarygodna. Tym samym zawody i ich wyniki są sprawiedliwe. Ponadto owa licencja jest dzisiaj pewnym wymogiem.

Comments are closed.