Lecznicza pokrzywa – jej największe właściwości

Aneta R. Styczeń 7, 2018 Możliwość komentowania Lecznicza pokrzywa – jej największe właściwości została wyłączona

Pokrzywa to zioło, które jest nam bardzo dobrze znane od bardzo dawna. Nasze babcie i prababcie bardzo chętnie je zbierały i używały do bardzo różnych celów. Dzisiaj w sklepach możemy zetknąć się z różnymi produktami wykonanymi z pokrzywy, możemy zetknąć się z bardzo różnymi produktami zawierającymi w sobie wyciąg z pokrzywy, aczkolwiek nie oznacza to wcale, że sami nie możemy sięgnąć po świeże liście pokrzywy i sami możemy przygotować dla siebie, dla swoich najbliższych odpowiedni napar.

Pokrzywę zbieraj w miejscach czystych

Bez wątpienia jest to możliwe z uwagi na to, że liście pokrzywy są obecne w lasach, na łąkach i innych miejscach. Aby móc po nią sięgnąć, powinniśmy najpierw poznać lecznicze właściwości tego zioła. Możemy w tym miejscu mówić między innymi o jej dobroczynnym wpływie na nasz układ moczowy, jest ona stosowana po to, aby zapobiegać kamicy nerkowej, aby wpływać w sposób pozytywny na funkcjonowanie układu moczowego. Jak najbardziej możemy także mówić o jej dobroczynnym działaniu w kontekście takiego elementu, jakim jest stres. Ten element towarzyszy nam dzisiaj bardzo często, a tym samym zapobieganie jego skutkom jest czymś bardzo istotnym. Można zapobiegać właśnie przez regularne wypijanie naparu z pokrzywy. Mówiąc o tym ziele, będziemy chcieli wskazać na jej skład, gdyż to właśnie w owym składzie tkwi przyczyna pozytywnego wpływu na ludzki organizm.

Pokrywa i witaminy

W pokrzywie możemy między innymi zetknąć się z takimi elementami jak chociażby chlorofil, beta karoten, histamina, sole mineralne, witaminy K, B2, B5 czy też C, żelazo, potas oraz magnez. Te elementy możemy spotkać w naziemnej części pokrzywy, a więc w liściach. Tymczasem mamy również z korzeniem pokrzywy, który także ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. W korzeniach pokrzywy mamy do czynienia z różnego rodzaju lipidami, lignanami, sterolami oraz krzemionką oraz minerałami. Jak najbardziej warto samemu zbierać pokrzywę jeśli mamy taką możliwość, ale jednocześnie też w sklepach mamy powszechny dostęp do różnych herbatek z pokrzywy, mamy dostęp do soków z pokrzywy oraz innych preparatów.

W ziołach na pewno tkwi siła naszego zdrowia, w ziołach na pewno tkwi nasza siła, na pewno musimy mówić o tym, że zioła powinny znajdować się w naszej codziennej diecie, gdyż one mogą sprawić, że poziom naszego zdrowia będzie znacznie wyższy, że poziom naszego zdrowia będzie taki, jak tego możemy oczekiwać, jaki będzie powodował, że po prostu będziemy z tego w pełni zadowoleni. Oczywiście pokrzywa to nie jedyne zioło, po które warto sięgać.

Comments are closed.