Kreatyna, co to jest?

Bartek E. Sierpień 8, 2016 Możliwość komentowania Kreatyna, co to jest? została wyłączona

kreatyna

Kreatyna jest suplementem diety, który cieszy się współcześnie największym powodzeniem zarówno wśród zawodowych sportowców, jak i wśród amatorów. Tak naprawdę jednak czy wiemy czym jest kreatyna? Najprościej mówiąc kreatynę możemy określić jako pewnego rodzaju związek organiczny, który jest zbudowany z białek. W głównej mierze możemy się z nim zetknąć w ludzkich mięśniach, gdzie jest on gromadzony.

Suplement dla mięśni

Kreatyna znajdująca się w ludzkich mięśniach ma w głównej mierze postać fosfokreatyny, aczkolwiek musimy także wskazać na postać wolnej kreatyny. Głównym jej zadaniem jest spowodowanie, aby w ludzkich mięśniach była gromadzona energia. Z jednej strony musimy powiedzieć, że im większy poziom kreatyny w mięśniach, tym więcej energii możemy skumulować, a potem wykorzystać, uwolnić, aczkolwiek oczywiście nie oznacza to wcale, że powinniśmy przedawkowywać przyjmowanie kreatyny.

Czy nadmiar kreatyny jest szkodliwy?

Nadmiar może być szkodliwy, chociaż z drugiej strony musimy jasno zaznaczyć, że kreatyna tak naprawdę uznawana jest za jeden z bezpieczniejszych suplementów diety dla sportowców. Skoro kreatyna powoduje gromadzenie energii w ludzkich mięśniach, to możemy w tym miejscu również zapytać o to, w jakich sytuacjach i przy uprawianiu jakich dyscyplin sportowych warto jest się nią wspomagać? Na pewno możemy wskazać zarówno na sporty siłowe jak i te wytrzymałościowe. Na pewno możemy wskazać na połączenie tych dwóch rodzajów sportów.

Kreatyna – najlepszy suplement diety

Kreatyna jest bardzo dobrym suplementem diety także dla amatorów pragnących zwiększyć swoją masę mięśniową. Dlatego też jeśli stosujemy jakiś suplement diety, to najbezpieczniej jest wybrać właśnie kreatynę jako skuteczny i bezpieczny środek zapewniający uzyskiwanie oczekiwanych efektów. Nie jest to na pewno jedyny skuteczny na rynku suplement diety, ale na pewno jeden z tych czołowych. Najczęściej spotykaną i najchętniej stosowaną formą kreatyny jest jej monohydrat, aczkolwiek można spożywać kreatynę także pod innymi postaciami. Jeśli ją kupujemy, to najlepiej to robić w sprawdzonych sklepach.

Polecamy: http://www.jaw.pl/2016/07/kreatyna-zdrowa-i-bezpieczna-odzywka-dla-sportowcow/

Comments are closed.