Korzyści wynikające z treningu nordic walking

Aneta R. Marzec 31, 2019 Możliwość komentowania Korzyści wynikające z treningu nordic walking została wyłączona

Nordic walking to nic innego jak po prostu marsz. Czy aby jednak na pewno? Nie całkiem. Nordic walking to jedna z bardziej naturalnych aktywności fizycznych człowieka. Jednocześnie też trudno tutaj mówić o jakimkolwiek ryzyku odniesienia kontuzji. Z drugiej strony nie jest to zwykły marsz, nie jest to zwykły spacer. Elementem niezbędnym jest oczywiście użycie specjalistycznych kijków, ponieważ to one warunkują korzyści związane ze uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Praca wszystkich mięśni

W  nordic walking mamy do czynienia z angażowaniem nieco innych partii mięśniowych niż w przypadku zwykłego marszu. Dlatego też niezwykle istotnym elementem jest używanie owych kijków. Mają one specjalną konstrukcję warunkującą odpowiednie stawianie kroków. Mówiąc o korzyściach związanych z nordic walking, nie będziemy się ograniczać tylko i wyłącznie do wzmacniania mięśni nóg. Jest to bowiem aktywność fizyczna, poprzez którą możemy znacznie zwiększyć swoją pojemność płucną. Tym samym poprawiamy także funkcjonowanie układu krążenia. Nordic walking to sport, który jest wręcz idealny do uprawiania przez osoby nieco starsze, przez osoby borykające się z pewnymi problemami związanymi z narządami ruchu. Jest to świetna forma rehabilitacji i dlatego też jej popularność może tylko i wyłącznie cieszyć.

Nordic walking jest sportem, który nie wymaga bardzo dużego wysiłku, nie wymaga wytrzymałości, nie wymaga posiadania bardzo dobrej kondycji. Tym samym jest to sport dla każdego, jest to sport, który nie wymaga także sporych nakładów finansowych.

Comments are closed.