Konto na okaziciela

Dziza Maj 20, 2015 Możliwość komentowania Konto na okaziciela została wyłączona

Karty prepaid są wygodnym rozwiązaniem ze względu na to, że karta jest bezimienna i możemy ją powierzyć dowolnej osobie. Kartę trzeba doładować poprzez konto w Internecie i tym samym tylko tę kwotę, która jest na karcie możemy wydać w sklepie. Jeśli środki na karcie zostaną wyczerpane, trzeba je uzupełnić ponownie wchodząc na konto i przeznaczając pieniążki na poczet karty prepaid.

W Polsce najczęstszym przypadkiem stosowania kart na okaziciela, są sklepy odzieżowe, gdzie możemy zasilić kartę na wybraną kwotę i np. podarować ją komuś na urodziny. W ten sposób dana osoba, może sama pójść do sklepu i wybrać rzecz, która jej się podoba. Ponadto karty prepaid, można stosować do płatności online.

pieniądzeNiestety konto na okaziciela, a także wyrobienie takiej karty i płatność we wszystkich sklepach jest zabroniona, gdyż jest to łatwa okazja do wprowadzania w obrót nielegalnych pieniędzy. Dlatego też obecnie karty stosuje się w niewielu przypadkach, ale jednak przydatnych. Na pewno jeśli chcemy skorzystać z oferty sklepów, jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie, aby sprawić komuś przyjemność i uniknąć ewentualnej wpadki.

Polecamy również ten spis, jako uzupełnienie wiedzy z tematyki bankowości i finansów.

Comments are closed.