Katalogi stron – relikt przeszłości?

Dziza Maj 21, 2015 Możliwość komentowania Katalogi stron – relikt przeszłości? została wyłączona

Jeśli nie ma Cię w Google, to nie istniejesz. Wielu właścicieli stron internetowych z Polski wzięło sobie tę frazę do serca. Kilka lat temu zaczęły pojawiać się w naszym kraju masowo grupy katalogów. Czy takie pozycjonowanie strony jest bezpieczne?

Katalogi stron www to efektowny sposób promowania serwisów internetowych. Jednak w internecie brakuje wartościowych seo katalogów, które przekazują dużą moc opisanej w nim stronie internetowej. Z tego powodu pozycjonerzy są chętni zapłacić nawet kilka złotych za pojedynczy wpis w dobrym katalogu. Minęły już czasy, kiedy można było za darmo, lub za niewielką opłatą, dodać swoją stronę do setek katalogów. Opis strony był wówczas tworzony za pomocą synonimów, zaś sam proces dodawania był automatyzowany. Można było w szybki i tani sposób wypłynąć na pierwszą stronę wyników wyszukiwania na w miarę proste frazy. Aktualnie jednak grupy katalogów nie są już ani efektywnym, ani bezpiecznym sposobem na promowanie swojej strony.

katalog stronWiele osób zarabiało na prowadzeniu grup katalogów. Do dziś dzień niektórzy zastanawiają się nad tym, czy by sobie nie założyć własnego katalogu. System jest prosty – tworzysz katalog, ludzie płacą za wpisy. W teorii jest to proces zupełnie zautomatyzowany. Jednak założenie dobrego katalogu stron internetowych nie należy do łatwych. Gdy chcemy, aby nasz spis stron miał odpowiednią wartość, to przede wszystkim powinniśmy tworzyć go dla internautów, a nie robotów wyszukiwarek. Jest to bardzo często popełniany błąd przy zakładaniu katalogów.

W tym miejscu chcę polecić swój własny katalog, który dostępny jest pod adresem pksi.pisanie.wroclaw.pl. Aktualnie w trakcie budowy, jednak już teraz można dodawać do niego wpisy, także serdecznie zapraszam.

Istotne jest, aby katalog był zoptymalizowany pod roboty wyszukiwarek, lecz jego główną ideą nie powinno być dostarczenie kolejnej farmy linków, a dostarczenie prawdziwym internautom narzędzia do poszukiwania lub oceny witryn internetowych. Dobrym pomysłem jest zawężenie tematyki katalogu tak, aby przedstawiał on strony tylko z jednej branży lub tematyki. Tematyczne katalogi są nie tylko bardziej poszukiwane przez internautów, lecz również bardziej wartościowe.

Jeśli będziemy przestrzegać opisanej zasady to użytkownicy zaczną komentować materiały w naszym seo katalogu, ponadto będą do niego linkować. Oczywiście będą to całkowicie naturalne działania, które nie będą od nas wymuszać wysiłku, a które bardzo powiększą wartość naszego katalogu.

Oczywiście jeśli stworzymy taki katalog stron internetowych to nasza praca się na tym nie skończy. Niezwykle ważne jest, aby dbać o wartościową zawartość naszego katalogu. Oznacza to, że musimy poddać ocenie każdy wpis dodawany do naszego katalogu.

Comments are closed.