Kartony z nadrukami – czy to jest drogie?

Dziza Lipiec 13, 2018 Możliwość komentowania Kartony z nadrukami – czy to jest drogie? została wyłączona

Kartony z nadrukami - czy to jest drogie?

Jak w prosty i szybki sposób sprawić, by zwykłe opakowanie zamieniło się w eleganckie i wyjątkowe, spersonalizowane pod Klienta pudełko? Czy to drogi proces? Zapraszamy do lektury!

Liczy się nie tylko jakość, ale i estetyka!

W dobie szybkich postępów technologicznych równie ważna co dbałość o jakość wykonania jest również jego estetyka. Dlatego też firmy produkujące kartony i opakowania na różnego rodzaju produkty nieustannie wymyślają nowe rozwiązania i poprawiają swoje produkty zgodnie z trendami panującymi na rynku.

Najnowszym hitem w branży przemysłowej jest projektowanie kartonów z dedykowanym nadrukiem. Dzięki zastosowanym nowym rozwiązaniom technologicznym zwykłe pudełko może się zmienić nie do poznania, a jego wygląd może przyciągać wzrok i zwiększać zainteresowanie Klienta. Tego typu niestandardowe opakowania są coraz bardziej popularne w wielu branżach na całym świecie. Nadruk jest spersonalizowany i może być powiązany z firmą lub zawartością pudełka. Wysokiej jakości druk wykonywany jest metodą offsetową, fleksograficznie (metoda druku wypukłego) lub z wykorzystaniem techniki sitodruku (jest to obecnie najpopularniejsza metoda w wykonywaniu nadruków).

W jakich branżach są popularne pudełka z nadrukiem? Jaki jest koszt wykonania takiego opakowania?

Zanim pudełko trafi do Klienta, jest poddawane finalnej obróbce – wycinaniu oraz drukowaniu. Spersonalizowane pudełka wysyłkowe (z niemieckiego versandkartons) mogą być wykorzystywane w wielu różnych branżach. Pakowane są w nie artykuły spożywcze, farmaceutyczne, reklamowe, AGD i RTV oraz artykuły dziecięce. Nadruk producenta na kartonie zwiększa estetykę opakowania oraz sam w sobie stanowi wizytówkę firmy. Koszta wykonania takiego spersonalizowanego kartonu z nadrukiem nie są duże, w zależności od wymiarów, jakości nadruku, czy też po prostu wyglądu ceny zaczynają się od kilkudziesięciu groszy za sztukę. Jeśli chodzi o opcje kolorystyczne, wybór jest bardzo duży. Kartony mogą być tradycyjne (niebarwione), pomalowane na biało-czarny kolor lub wykonane w kilku różnych wybranych przez Klienta kolorach. Z dodatkowych opcji można za dopłatą wykończyć karton folią (matową lub błyszczącą) oraz wykonać białe i eleganckie wnętrze.

Sam pomysł wykonywania nadruków na kartonach mimo swej prostoty jest genialny i ponadczasowy, ten drobny zabieg wpływa znacząco na PR każdej firmy (niezależnie od branży), która może oferować swoje produkty w dedykowanych i spersonalizowanych opakowaniach.

Comments are closed.