Jakie odżywki wybrać?

bartekm Czerwiec 10, 2016 Możliwość komentowania Jakie odżywki wybrać? została wyłączona

kobietaZ jednej strony zdajemy sobie sprawę z tego, że suplementy diety dla sportowców współcześnie są bardzo istotnym, wręcz nieodłącznym elementem. To jasne, że prawidłowo skonstruowany plan treningowy oraz plan żywieniowy stanowią podstawę, ale nie należy bagatelizować roli sportowych odżywek. My w tym miejscu chcemy bardzo szczególną uwagę zwrócić na taki aspekt, jakim jest stosowanie sportowych odżywek przez kobiety.

Odżywki dla kobiet

Związany jest z tym pewien kobiecy dylemat. Przede wszystkim chcemy wskazać na to, iż bardzo wiele kobiet za swój podstawowy cel treningowy obiera uszczuplenie swojej tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie sylwetki swojego ciała, jej uatrakcyjnienie. Cel jak najbardziej słuszny, jednakże nieco kłócący się ze stosowaniem pewnych sportowych odżywek. Wiele suplementów diety dla sportowców działa wspomagająco na wzrost masy mięśniowej. Wiele kobiet nie chce sięgać zatem po tego rodzaju suplementy obawiając się, że ich sylwetka ciała będzie znacznie szersza niż tego oczekują, że przybędzie im muskulatury. To jednakże jest bardzo błędne spojrzenie na tę kwestię. Zasadniczo bowiem wzrost masy mięśniowej nie jest jednoznaczny ze wzrostem muskulatury. Ta ostatnia wymaga wielu miesięcy, a nawet czasem wielu lat intensywnych treningów. My w tym miejscu chcemy wskazać na to, iż większa masa mięśniowa przyczynia się do tego, że łatwiej jest nam uzyskać szczuplejszą sylwetkę, że znacznie łatwiej jest nam zmniejszyć poziom naszej tkanki tłuszczowej.

Pozytywne czy nie?

Tym samym możemy powiedzieć, że mamy w tym miejscu do czynienia z pewnego rodzaju paradoksem. Myśląc, iż suplementy diety dla sportowców powodujące między innymi zwiększenie masy mięśniowej nie są dla kobiet, jest myśleniem zdecydowanie błędnym. Tutaj trzeba podkreślić to, że tak jak mężczyźni, tak i kobiety aktywnie fizyczne powinny sięgać właśnie po taką suplementację, ponieważ jest ona bardzo skuteczna, a o tą skuteczność przecież w dużej mierze chodzi. Wszelkie mity na ten temat należy bezwzględnie obalić, by móc w pełni cieszyć się dobrą i skuteczną suplementacją.

https://sklep.kfd.pl/blog/16_Suplementacja-kobiet

Comments are closed.