Jak wino wpływa na zdrowie i samopoczucie?

Aneta R. Marzec 25, 2019 Możliwość komentowania Jak wino wpływa na zdrowie i samopoczucie? została wyłączona

Już starożytni mieli świadomość dobroczynnego wpływu na życie człowieka, nie bez powodu organizowali różnego rodzaju uroczystość na Dionizosa- boga wina. Ciekawostką jest fakt, że winorośl była już uprawiana cztery tysiące lat przed naszą erą i jest jedną z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka. Jej owoce – winogrona są słodkie, smaczne i zawierają wiele wartościowych składników odżywczych, takich jak np. potas, który zapobiega zawałom serca.

Winogron w kosmetyce

W przemyśle kosmetycznym wykorzystywany jest tak naprawę każdy element winorośli, szczególnie w kremach dla osób dojrzałych. Również wino będące wytworem fermentacji owoców winorośli słynie z dobroczynnego wpływu nie tylko na zdrowie, ale także na urodę. Szczególnie cenna jest tanina zawarta w pestkach owoców, która ma właściwości przeciwzapalne oraz przeciwkrwotoczne, jak również działa ściągająco. Nic, więc dziwnego, że na światowych salonach coraz większą popularnością cieszy się winoterapia, która określana jest, jako leczenie winem.

Wino nie tylko na nastrój

Specjaliści podkreślają, że wino, to nie tylko, jakby się mogło wydawać sfermentowany sok poprawiający nastrój, ale także, a może przede wszystkim prawdziwa skarbnica niezbędnych pierwiastków chemicznych oraz wolnych rodników. Również przemysł kosmetyczny korzysta z dobroczynnego oddziaływania tego trunku, a w gabinetach SPA na całym świecie pojawiły się specjalne zabiegi z jego wykorzystaniem. Można już z czystym sumieniem powiedzieć, ze winoterapia to pewien sposób myślenia i podejścia o życia. Łączy ona w sobie to, co dała natura, z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie kosmetologii. Zabieg z wykorzystaniem wina doskonale nawilża ciało, nadaje mu sprężystości, a degustacja, która zawsze tym zabiegom towarzyszy pomaga się zrelaksować i odprężyć. Kompleksowe zabiegi z wykorzystaniem wina zazwyczaj obejmuje peleng całego ciała, kąpiel, masaż oraz maseczkę. Cały rytuał odbywa się przy dźwiękach klimatyczne muzyki, a uzupełnieniem całej sesji jest kieliszek ulubionego trunku, który pozwala wydobyć głębię winnej uczty dla ciała i zmysłów.

Comments are closed.