Jak urządzić mały balkon w bloku?

Dziza Lipiec 20, 2019 Możliwość komentowania Jak urządzić mały balkon w bloku? została wyłączona

Jak urządzić mały balkon w bloku?

Balkon o małej powierzchni wymaga dokładnego rozplanowania przestrzeni, by móc cieszyć się zarówno pięknymi kwiatami, jak i wygodnym fotelem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W przypadku małego metrażu odpadają takie dodatki, jak hamaki czy duże meble tarasowe. Są jednak inne sposoby, żeby stworzyć idealny i praktyczny kącik do relaksu na balkonie.

Zacznij od podstaw

Wybierając podłogę na balkon zwróć uwagę na to, żeby była ona przede wszystkim funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu. Jasne kolory kafelków optycznie powiększą małą przestrzeń, a dodatkowo pięknie odbijają światło. Najlepszą inwestycją są płytki gresowe, które są wytrzymałe i antypoślizgowe. Mniej praktycznym, ale pięknym rozwiązaniem jest drewniana podłoga. Jest to doskonała opcja dla osób, które posiadają zadaszony i obudowany balkon. Mając już pięknie dobraną dekorację podłogi, możesz myśleć o kolejnych dodatkach, które w prosty sposób urozmaicą małą przestrzeń balkonu w bloku.

Małe kwiaty doniczkowe

Najlepszą, a zarazem najpopularniejszą ozdobą małych balkonów są kwiaty doniczkowe, które nie zajmują dużo miejsca. Pamiętaj, że masz również do dyspozycji sufit i ściany, na których możesz przymocować haki z donicami. Jest to praktyczne rozwiązanie, które nie zabiera miejsca na podłodze. Równie wygodną formą dekoracji małego balkonu są kwiaty w doniczkach montowane na balustradzie. Rozmieszczone w takich punktach rośliny sprawią, że nawet mały metraż zamieni się w zielony gaj bez utraty cennej przestrzeni. Jednak jeżeli chcesz na małej przestrzeni postawić kwiaty, musisz wziąć pod uwagę usytuowanie balkonu względem słońca. Sprawdź, jak zaaranżować piękny balkon latem.

Praktyczne meble balkonowe

Rośliny zamontowane na ścianach czy balustradzie sprawiają, że wciąż pozostają metry kwadratowe do wykorzystania. W tym przypadku warto rozważyć kupno uniwersalnych mebli ogrodowych, które sprawdzą się na każdym balkonie. Często są to wygodne krzesła i stoły, które w szybki sposób można złożyć i schować w inne miejsce. Na małe balkony idealnie pasuje stół, który można przymocować do balustrady balkonu z możliwością opuszczania i podnoszenia blatu. Tego typu meble świetnie służą i nie zagracają niewielkiej przestrzeni.

Oświetlenie i dodatki

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, żeby Twój mały balkon był przytulny podczas wszystkich wieczorów? Zadbaj przede wszystkim o dobre naświetlacze i drobne dodatki. Lampki zamieszczone na balkonie powinny przede wszystkim być stonowane i adekwatne do przestrzeni. Najprostszym sposobem na oświetlenie małego metrażu są dekoracyjne lampiony i latarenki. Ich szerokie wzornictwo i gama kolorów sprawią, że bez problemu dobierzesz je pod wymarzony styl balkonu. Pamiętaj jednak, że chęć umocowania oświetlenia może wiązać się z koniecznością uzyskania zgody wspólnoty lub zarządcy budynku.

Wśród dodatków na mały balkon zdecydowanie wygrywają różnego rodzaju drabinki oraz półki, które mogą służyć jako kwietniki czy miejsce do położenia książki. Funkcjonalna i dekoracyjna drabina wprowadzi dodatkowe miejsce na kwiaty, nie zajmując przy tym dużo miejsca. Praktycznym rozwiązaniem jest również niewielki ażurowy regał, w którym można przechować drobne narzędzia ogrodnicze, nawóz do roślin czy inne przydatne elementy.

Wpis powstał we współpracy z serwisem aleno.pl, oferującym pełną gamę wyposażenia dla domu i ogrodu.

Comments are closed.