Jak działają poduszki ortopedyczne?

Dziza Styczeń 17, 2017 Możliwość komentowania Jak działają poduszki ortopedyczne? została wyłączona

Jak działają poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne w ostatnim czasie zyskały sporą popularność. Warto więc powiedzieć sobie o nich nieco więcej. My głownie skupimy się na ich działaniu, które okazują się niezwykle ważne nie tylko dla samego kręgosłupa, ale i całej odporności organizmu.

Co dają poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne do spania przede wszystkim pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej pozycji. To z kolei powoduje, że rano budzimy się wypoczęci bez uczucia bólu, czy sztywności kręgosłupa. Tu warto wspomnieć, że tego typu poduszki można używać zarówno jako formę profilaktyki, jak i dodatkowy element rehabilitacji. Głównym punktem zdrowotnego działania poduszek ortopedycznych jest pianka, gdzie należy wyróżnić jej poszczególne rodzaje.

Chcesz poznać rodzaje poduszek? Polecamy lektórę tego poradnika.

Rodzaje pianek

Pianka poliurentanowa, to pianka skierowana do osób, które z poduszek ortopedycznych chcą skorzystać w celach profilaktycznych. Tego typu pianki bowiem nie wymagają dopasowania do kształtu szyi, ponadto doskonale zachowują wentylacje. Z kolei pianki termoplastyczne skierowane są do osób, które muszą zmagać się z konkretnymi schorzeniami kręgosłupa. Tego typu pianka zapewnia pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Sam materiał dzięki niej nie ulega odkształceniu, a ponadto doskonale dopasowuje się do temperatury ciała, co daje komfort spania w każdej pozycji. Z tego typu pianki skorzysta każdy kto cierpi na bóle w okolicach pleców, szyi, czy karku.

Co brać pod uwagę zanim kupię poduszkę?

Przede wszystkim wzrost, oraz wagę, a także pozycja w której zasypiasz. Istotna jest również szerokość Twoich barków mierzona od podstawy szyi aż do głowy kości ramiennej.

Początki bywają trudne

Choć większość klientów jest zadowolona z używania poduszek ortopedycznych, to jednak wielu z nich podkreśla, że pierwsze noce bywają bolesne, a to ze względu na przyzwyczajenie się ciała do nowego oparcia. Po krótkim czasie zaczyna się jednak odczuwać znaczną poprawę.

Comments are closed.